×
Etiketë: ato
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Shteti perëndimor gjerman i Vestfalisë Veriore dëshiron të godasë njerëzit që japin informacion të rremë për shpërthimin e Covid-19 në restorante, kafene ose parukeri. Njerëzit të cilët nuk arrijnë të japin detaje të sakta të...
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK-së, Lutf Haziri ka thënë se vija e kuqe LDK-ja i kishte vendosur ndaj PDK-së në zgjedhjet e kaluara, respektivisht ndaj Kadri Veselit, pasi që ai ishte kryetar i koalicionit të kaluar qeverisës....
Lajme23 Shtator 2020
Të martën në mbrëmje disa policë të Prizrenit u detyruan të shtien me armë zjarri ndaj Besnik Shalës i njohur me nofkën “Qorri” duke e lënë të vdekur. Deri te kjo erdhi pasi i ndjeri...
Lajme21 Shtator 2020
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka thënë se dosjet që kanë ardhur në zyrat e OVL të UÇK-së, janë dokumente zyrtare të Gjykatës Speciale në të...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Serbia ka suspenduar të gjitha ushtrimet dhe aktivitetet tjera ushtarake me partnerët e saj për gjashtë muajt e ardhshëm. Qeveria e Serbisë ka vendosur që të suspendojë të gjitha ushtrimet ushtarake dhe aktivitetet e tjera...
Lajme08 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se hetuesit e Gjykatës Speciale kanë shkuar në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, të cilët i kanë marrë disa kopje që janë...
Lajme05 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se ekipi i delegacionit kosovar nuk ka arritur t’i sjell vendit ato që i ka premtuar nga marrëveshja që është nënshkruar. Sipas saj ata nuk i...
Lajme01 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës ka folur rreth propozim-aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, përfshirë kreun e PDK-së Kadri Veseli dhe presidentin Hashim Thaçi. Xhavit Haliti në DebatPlus të TV...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Momente nga përplasja mes makinave ushtarake ruse dhe amerikane Një video e rrallë është publikuar në mediat sociale, ku shihen makinat ushtarake të patrullimit rus dhe amerikan në shkretëtirën e Sirisë. Një fouristradë ruse duke...
Lajme27 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur sot në mëngjes se Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik do të rris kapacitetet për testime dhe do të decentralizohet procesi i testimeve edhe në QRSHP në...
Lajme19 Gusht 2020
Në gjykatat e Kosovës, një numër i madh i seancave nuk po mbahen ose edhe po dështojnë si pasojë e pandemisë. Aty po trajtohen vetëm rastet urgjente, kurse ende po punohet në planin për kalimin...
Lajme14 Gusht 2020
Krahas hyrjes së xhandarmerisë serbe në Karaçevë, deputetët në seancën e sotme plenare kanë ngritur shqetësimin për kazinotë e shumta në këtë fshat. Kjo u konsiderua si ilegale edhe nga vet qeveria, derisa deputetët opozitar...
Lajme11 Gusht 2020
Inflacioni mujor i matur nga indeksi i harmonizuar i çmimeve të konsumit ishte më i ulët 0.3% në korrik krahasuar me muajin qershor 2020, ka bërë të ditur Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.