×
Etiketë: ato
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Kryeqyteti i Libanit, Bejrut, është goditur nga disa shpërthime të fuqishme, e sipas Kryqit të Kuq të Libanit, deri më tani kanë humbur jetën të paktën 50 persona dhe mijëra tjerë janë lënduar. Spitalet janë...
Lajme03 Gusht 2020
Drejtori i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku, në një intervistë për Front Online ka thënë që gjobat që shqiptohen nga Policia e Kosovës për veturat e paregjistruara, nuk kanë efekt. “Sipas të dhënave...
Lajme29 Korrik 2020
Koordinatori i Qeverisë për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni ka folur për herë të parë në cilësinë e përfaqësuesit të Kosovës në negociata. Ai ka thënë se në negociata do të preken elemente të veçanta...
Lajme16 Korrik 2020
Ish-diplomati amerikan, James Rubin, i cili ka shërbyer edhe si asistent i i Sekretarit Amerikan të Shtetit për Çështje Publike në kohën e presidentit Bill Clinton dhe zëdhënës i State Departamentit, në një intervistë për...
Lajme16 Korrik 2020
Zyra e OBSH-së në Kosovë ka lansuar së fundmi një video sensibilizuese lidhur me përdorimin e maskave mbrojtëse dhe kujdesin që duhet treguar ndaj COVID-19. Në këtë video tregohet për përdorimin e dy llojeve të...
Lajme15 Korrik 2020
Pritjet e kosovarëve për liberalizim të vizave janë në kulmin e tyre tashmë kur Gjermania e kancelares gjermane, Angela Merkel, është duke udhëhequr me presidencën e BE’së. Lidhur me procesin e heqjes së regjimit për...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Themeluesi i Alibaba, Jack Ma ka ulur shumën e aksioneve në kompani në 4.8 për qind nga 6.4 për qind që kishte deri më tani, duke i shitur ato për 9.6 miliardë dollarë. Kjo lëvizje...
Lifestyle09 Korrik 2020
Nëse vini re çarje tek këmbët, me siguri supozoni se është për shkak të dehidrimit ose mungesës së lagështirës në lëkurën tuaj Sidoqoftë, në disa raste, mund të ketë arsye të tjera pse lëkura është...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Epidemiologu serb, Zoran Radovanoviq, po thotë se në Serbi ka më shumë raste të vdekjeve dhe të infektimeve nga COVID-19, sesa ato që zyrtarisht i raporton shteti serb. Ai ka përmendur datën e 2 korrikut...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Deri në tre planete – potencialisht shkëmborë si Toka – janë vërejtur rreth një ylli të vendosur relativisht afër sistemit tonë diellor – një sistem planetar që u ofron astronomëve mundësi intriguese në kërkimin e...
Auto27 Qershor 2020
Gjiganti i rrjeteve sociale Facebook do të kalojë në “sitë” të gjitha postimet nga politikanë të cilat thyejnë rregullat etike duke i klasifikuar sipas vlerës lajmore. Pra do të lejojë vetëm postime të cilat kanë...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, foli i revoltuar dhe i prekur pas vendimit të Gjykatës së Apelit për të rikthyer në pikën zero procesin ndaj tij. “Ika dhe nga deputetllëku vetëm për t’u përballur me...
Lajme21 Qershor 2020
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Gazmend Syla, ka bërë një propozim për rimëkëmbjen e gastronomisë.Syla tha se shteti duhet të shqyrtojë mundësinë për lëshimin e triskave për qytetarët në vlerë prej 100 eurosh....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.