×
 • Lajme
 • Lajme

  Sveçla: Kurrë nuk kam qenë në Telekom me Kurtin dhe Abazin, ashtu siç pretendon Thaçi

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se kurrë nuk ka qenë në telekom së bashku me ish-kryeministrin, Albin Kurti dhe ish-zëvendëskryeministrin, Haki Abazin.

  “Unë kurrë nuk kam qenë në Telekom bashkë me Kurtin dhe Abazin, ashtu siç pretendon Thaçi”, është shprehur Sveçla.

  Tutje, ai tha se po të ndodhte kjo gjë, patjetër që do duhej të kishte ndodnjë xhirim.

  “Nëse ka diçka të tillë, patjetër duhej të ketë ndonjë xhirim”.

  Ai gjithashtu tha se as nuk e ka ditur se ekziston një dhomë e përgjimeve në Telekomin e Kosovës.

  “Unë vetëm kemi pyetur a ekziston dhomë përgjimi në telekom, drejtori i policisë ka thënë jo. Ekzistojnë hapësira të tjera për këtë veprimtari”, shtoi Sveçla.

  Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Partnerët e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon – Shaip Kamberi”, kanë zhvilluar sot një takim në Prishtinë me kryeministrin Albin Kurti,...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  residentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidenten Nataša Pirc Musar, gjatë konferencës “COP28”. Osmanika thënë se në këtë takim kanë...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Pjesëtarët e Njësisë Speciale Intervenuese, janë duke kryer përsëri bastije në argjendarinë në Prishtinë, pronari i së cilës u arrestuar ditë më...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Në vitin 1999 ka ndërhyrë për t’i dhënë fund luftës në Kosovë. Për 78 ditë me radhë, NATO-ja ka bombarduar caqet e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.