Gjuha:
×
Etiketë: telekom
Ekonomi18 Gusht 2020
Dy zyrtarë të Telekomit, përfshirë këtu edhe u.d e kryeshefes ekzekutive, kanë dhënë dorëheqje nga pozitat e tyre në kompaninë publike. Bordi i përkohshëm i Telekomit, i emëruar para disa javësh nga kryeministri Avdullah Hoti,...
Lajme18 Gusht 2020
Bordi i Përkohshëm i Telekomit të Kosovës i emëruar nga Qeveria në krye me Avdullah Hotin ka dhënë sot dorëheqje. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate të lëshuar në faqen e Qeverisë. Aty...
Lajme06 Gusht 2020
Feim Kelmendi ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga pozita e ushtruesit të detyrës së zyrtarit kryesor të Financave dhe Thesarit në Telekom, tre muaj pasi kishte marrë këtë pozitë. Në një postim në Facebook,...
Lajme23 Korrik 2020
Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci, ka pyetur deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiu se sa familjarë i ka të punësuar në Telekomin e Kosovës dhe në Postën e Kosovës. Ai tha se prej 98 menaxherëve, 56...
Front TV22 Korrik 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Bajrush Xhemajli, ka thënë sot në konferencë për media se përpjekja e Telekom Serbisë për blerjen e Operatorit PKO si pjesë e Telekom Sllovenia përbën rrezik...
Lajme20 Korrik 2020
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) thotë se po ndjek nga afër zhvillimet në lidhje me situatën pranë bankrotimit të Telekomit të Kosovës, dikur ndërmarrja më profitabile publike. Sipas GLPS, edhe pse sektori i...
Front TV17 Korrik 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka parë me shqetësim zhvillimet e fundit lidhur me Telekomin e Kosovës, që dikur ishte ndërmarrja publike më profitabile në vend, ndërsa sot është buzë shkatërrimit. Në një konferencë për media,...
Lajme26 Qershor 2020
Këshilltari politik i Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj, i ka quajtur shqetësuese raportimet se Telekom Serbia do ta blejë rrjetin e telekomunikacionit në Kosovë, IPKO. Sipas Zyberajt një gjë e tillë kërcënon sigurinë nacionale. ”Raportimet që...
Lajme25 Qershor 2020
I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas ofertës së kompanisë serbe Telekom Srbija për ta blerë kompaninë Ipko në Kosovë, shkruan Front  Online. Ahmeti ka thënë së nuk do duhej të lejohet as...
Lajme20 Qershor 2020
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se kurrë nuk ka qenë në telekom së bashku me ish-kryeministrin, Albin Kurti dhe ish-zëvendëskryeministrin, Haki Abazin. “Unë kurrë nuk...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.