×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Sulmuesi azilkërkues në hotelin e Glasgow, jetonte prej tre muajsh në një dhomë pa dritë

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Sulmuesi me thikë që u vra nga policia skoceze pasi plagosi gjashtë njerëz në një hotel në Glasgow, ishte një azilkërkues që jetonte prej tre muajsh në një dhomë pa dritë, thanë sot miqtë e tij.

  Të njohurit thonin se sudanezi njihej vetëm me emrin Badradeen, dhe ankohej shpesh për kushtet e jetesës në Park Inn Hotel.

  22 vjeçari Abdal Nasser, tha për mediat se ishte tronditur nga fakti që ‘i vetmuari’ kishte kryer sulmin. Një tjetër banor i quajtur Siraj, tha se kishte folur me Badradeen një natë para incidentit dhe kujtonte se sulmuesi kishte qenë i zemëruar pasi jetonte prej muajsh në një dhomë ku nuk kishte dritë dielli.

  Sulmuesi u vra nga policia gjatë dhunës, pasi plagosi gjashtë njerëz, përfshi dhe oficerin 42 vjeçar të policisë David Whyte i cili është ende në spital.

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Forcat e Mbrojtjes të Izraelit kanë emëruar një nga ushtarakët e saj të vrarë në Gaza si rreshter major Dennis Yekimov. 33-vjeçari,...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.