×
Etiketë: muajsh
Lajme26 Shtator 2020
F.B, infermier në Klinikën e Urologjisë, është sulmuar sot me thikë në vendin e tij të punës në QKUK. I dyshuari për kryerjen e këtij akti, siç mëson lajmi.net është personi i cili në dhjetor...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Sot nuk ka pasur asnjë humbje jete në Shqipëri nga pandemia COVID-19, pas shumë muajsh, ndërsa janë prekur 134 persona. Në 24 orët e fundit janë kryer 852 testime ku 100 qytetarë rezultojnë të shëruar...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Negociatat të ndërmjetësuara nga BE për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, mund të përfundojnë me një marrëveshje brenda muajve, sipas të dërguarit të BE-së, Miroslav Lajçak. Negociatat që u ndërprenë në 2018, por...
Lajme28 Korrik 2020
Doktoresha Valbona Tafilaj ka rrëfuer për pasojat ë i ka lënë koronavirusi. Pavarësisht që ajo ka katër muaj që e ka kaluar këtë sëmundje, ende nuk po ndihet mirë. E rraskapitur, me kollë e mushkëri...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka thënë se Qeveria e Kosovës e ka në vëmendje rimëkëmbjen ekonomike. Bajrami tutje ka theksuar se pasi të aprovohet ligji, qytetarët në periudhë katërmujore mund t’i tërheqin 10% të...
Lajme16 Korrik 2020
Pas më shumë se dy vjetësh dialogu Kosovë-Serbi i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian do të vazhdojë sot (16 korrik) në Bruksel me takimin ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Dialogu do...
Lajme16 Korrik 2020
Vazhdimi i dialogut në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është paraparë të fillojë sot nga ora 16:00, është bërë e ditur nga Bashkimi Evropian. Siç njofton kumtesa,...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Dr. William Haseltine, ish-profesor në Shkollën Mjekësore në Harvard dhe Shkolla e Shëndetit Publik në Harvard ka komentuar rrezikun e humbjes së imunitetit edhe pas shërimit nga COVID-19. Personat të cilët kanë qenë të infektuar...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Transporti publik në Tiranë ka rinis sot, pas katër muajsh ndërprerje për shkak të përhapjes së COVID-19. Puna do të vijojë duke zbatuar edhe protokollin e sigurisë sipas dakordësisë së arritur mes kryetarit të Bashkisë...
Lajme03 Korrik 2020
Petrit Pjetër Bylykbashi, ish banor i Big Brother, ishte infektuar me koronavirus para 3 muajve. E ky virus i është kthyer atij prapë tash. Kësaj here, virusi siç thotë ai, është më agresiv se që...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Me fluturime për në Suedi dhe Gjermani, aeroporti në Shkup u hap përsëri. Kontrollet e rrepta janë akoma në hyrje të aeroportit, të afërmit dhe miqtë që mirëpresin mysafirë nga jashtë nuk guxojnë të jenë...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Sulmuesi me thikë që u vra nga policia skoceze pasi plagosi gjashtë njerëz në një hotel në Glasgow, ishte një azilkërkues që jetonte prej tre muajsh në një dhomë pa dritë, thanë sot miqtë e...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Kulla Eiffel në Paris do të rihapet për vizitorët javën e ardhshme. Atraksioni turistik ka qenë mbyllur për tre muaj për shkak të pandemisë së koronavirusit. Ndërsa, mediat vendase raportojnë se kjo mbyllja më e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.