Lajme

Suharekasi organizon aheng familjar në shtëpi, Policia ia ndërpret

Suharekasi organizon aheng familjar në shtëpi, Policia ia ndërpret
10:12 | 03 Gusht 2020

Policia e Kosovës ka inicuar procedurë ndaj një personi në fshatin Peqan të Suharekës, pasi që kishte organizuar aheng familjar në shtëpinë e tij.

Ahengu është ndërprerë, derisa rasti ka shkuar në procedurë të rregullt me vendim të prokurorit.

“Fsh. Peqan, Suharekë 02.08.2020 – 15:20. Është inicuar procedurë ndaj të dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e qeverisë duke organizuar aheng familjar në shtëpinë e tij. Ahengu është ndërprerë, ndërsa me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera