Gjuha:
×
Etiketë: organizon
Lajme13 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës do të organizojë konferencë për media nga ora 11:00. Një ditë para fillimit të vitit të ri shkollor MASh do të japë më shumë detaje rreth vijimit të mësimit në...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Tre koncerte të muzikës ‘pop’ me spektatorë po organizohen qëllimisht në Gjermani për të mundësuar që shkencëtarët të studiojnë rreziqet e eventeve masive dhe përhapjen e koronavirusit gjatë pandemisë. Rreth 4,000 vullnetarë të shëndetshëm të...
Lajme14 Gusht 2020
Zëvendësministri i Shëndetësisë, Pjetër Ndou, gjatë mbrëmjes së djeshme ka organizuar një aheng familjar për nder të 25 vjetorit të martesës se tij. Në disa pamje të postuara nga vajza e tij në rrjetet sociale,...
Lajme03 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka inicuar procedurë ndaj një personi në fshatin Peqan të Suharekës, pasi që kishte organizuar aheng familjar në shtëpinë e tij. Ahengu është ndërprerë, derisa rasti ka shkuar në procedurë të rregullt...
Kronika03 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka inicuar procedurë ndaj një personi në fshatin Peqan të Suharekës, pasi që kishte organizuar aheng familjar në shtëpinë e tij. Ahengu është ndërprerë, derisa rasti ka shkuar në procedurë të rregullt...
Kronika01 Gusht 2020
Është arrestuar një person në Gjakovë, pasi kishte organizuar një aheng familjar. Gjatë ditës së djeshme është arrestuar një person në Gjakovë. I njëjti kishte mbajtur aheng familjar me 27 persona të pranishëm. Kështu ai...
Lajme09 Korrik 2020
Organizata e Veteranëve të Luftës organizon sot protesta në të gjitha qytetet e vendit tonë në shenjë kundërshtimi ndaj propozim-aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli....
Lajme02 Korrik 2020
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK’së ka paralajmëruar protestë më 9 korrik në Prishtinë. Përmes një komunikate për media, OVL-UÇK ka thënë se pas takimit të mbajtur mes kësaj organizate dhe Shoqatës së të...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Gjendja e fatkeqësisë natyrore në Shqipëri përfundon sot (23 qershor) nëse nuk ka një tjetër njoftim zyrtar për zgjatjen e saj. E për të shënuar këtë ditë dhe si shenjë falënderimi, Bashkia e Tiranës ka...
Lajme18 Qershor 2020
Përveç SHBA-së, është aktivizuar edhe Bashkimi Evropian me emisarin e saj, Miroslav Lajçak, i cili po qëndron në Kosovë, për t’ i njoftuar palët me planin e tij dhe afatet kohore. Por, angazhim do të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.