Lajme

Spitali i Gjakovës: 53 pacientë po trajtohen për Covid-19

Spitali i Gjakovës: 53 pacientë po trajtohen për Covid-19
13:58 | 23 Korrik 2020

53 pacientë të hospitalizuar në Spitalin e Gjakovës po trajtohen për Covid-19.

Sipas raportit të këtij spitali,9 pacientë janë të konfirmuar si pozitivë me koronavirus, 44 janë në pritje të rezultateve.

Poashtu bëhet e ditur se 17 pacientë janë me oksigjen.

Njoftimi i plotë:

Sipas raportit të ekipes kujdestarë që udhëhiqej nga mjekët:Dr.Pashk Nikaj, Dr.Pleurat Hadri,Dr.Iljaz Pnishi, Dr. Flamur Marku dhe infermieret e ndërrimeve në Spitalin e Gjakovës me 23.07.2020 gjendja është si vijon:

• 53 pacinetë të hospitalizuar që trajtohen për Covid,
•9 pacientë të konfirmuar Pozitiv me COVID-19,
•44 pacientë presin rezultatet ose mostrat për teste,
•17 pacientë janë me oksigjen.

Duke respektuar udhëzimet na ndihmoni neve!

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera