Bota/Rajoni

Si kurrë më parë, ish-presidentja kroate nxjerr fotot ku tregon gishtin e mesit

Si kurrë më parë, ish-presidentja kroate nxjerr fotot ku tregon gishtin e mesit
14:31 | 19 Qershor 2020

Ish-presidentja kroate Kolinda Grabar Kitarovic, ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Miroslav Skora dhe Nina Raspudic mbi abortet e grave të dhunuara.

Ajo ka mbështetur gratë, duke theksuar fort se ka ikur koha kur ato nënshtroheshin dhe uleshin në një qoshe.

“Mbështes të gjitha gratë për vendimin e tyre dhe ngrenë zërin kundër atyre që përpiqen të na kthejnë me shekuj prapa. Ka ikur koha kur gruaja ulej në një qoshe ”, ka thënë ajo.

“Gjithmonë kam qenë për jetën, por për një jetë me të drejtë të zgjedhjes. Pa presion, pa stigmatizim, posaçërisht në situata të ndjeshme sikurse është përdhunimi.

Prandaj, në shenjë të mbështetjes, unë po ngre gishtin e mesëm, për ne gratë dhe të drejtat tona, por edhe për burrat që na mbështesin”, ka thënë ajo për Jutarnji List.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera