×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Si kurrë më parë, ish-presidentja kroate nxjerr fotot ku tregon gishtin e mesit

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Ish-presidentja kroate Kolinda Grabar Kitarovic, ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Miroslav Skora dhe Nina Raspudic mbi abortet e grave të dhunuara.

  Ajo ka mbështetur gratë, duke theksuar fort se ka ikur koha kur ato nënshtroheshin dhe uleshin në një qoshe.

  “Mbështes të gjitha gratë për vendimin e tyre dhe ngrenë zërin kundër atyre që përpiqen të na kthejnë me shekuj prapa. Ka ikur koha kur gruaja ulej në një qoshe ”, ka thënë ajo.

  “Gjithmonë kam qenë për jetën, por për një jetë me të drejtë të zgjedhjes. Pa presion, pa stigmatizim, posaçërisht në situata të ndjeshme sikurse është përdhunimi.

  Prandaj, në shenjë të mbështetjes, unë po ngre gishtin e mesëm, për ne gratë dhe të drejtat tona, por edhe për burrat që na mbështesin”, ka thënë ajo për Jutarnji List.

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Ish-oficeri i forcave speciale të Shqipërisë, Gëzim Çela, i njohur ndryshe si “Baroni” do të ekstradohet nga Kosova në Shqipëri për të...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot në mbledhjen e jashtëzakonshme ka shkarkuar kryesuesin e Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. 33 anëtarë të kuvendit komunal...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka shpallur konkurs për kadetë korrektues, ku kërkohen 113 kadetë. Aplikimi për pozitën e Zyrtar...
  Sport27 Shkurt 2024
  Trajnerit të Interit, Simone Inzaghi ia kanë vënë syrin tri skuadrat angleze, Manchester United, Chelsea dhe Liverpooli. 47-vjeçari ka kontratë me Nerazzurrët...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.