Gjuha:
×
Etiketë: nxjerr
Lajme26 Shtator 2020
Dhomat e Specializuara njoftojnë se i akuzuari i parë, Salih Mustafa, do të paraqitet para gjykatës të hënën. Më 28 shtator në orën 15, në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK)...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Diten e hene, me 14 shtator, nis procedimi i aplikimeve per Lotarine Amerikane. Njoftimin e ka bere ambasada amerikane ne Tirane, duke dhene detaje per gjithe te interesuarit e kesaj lotarie. NJOFTIMI  Bazuar në udhëzimet...
Lajme10 Shtator 2020
Kosova ka potencial për të tërhequr investime të huaja direkte, por kjo është kufizuar nga dështimi për të adresuar disa çështje serioze strukturore, siç është integrimi i kufizuar ekonomik rajonal dhe botëror, paqëndrueshmëria politike e...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Administrata amerikane e ushqimit dhe ilaçeve (FDA) aprovoi përdorimin e një testi për koronavirus nga Laboratorët Abbott, i cili nxjerr rezultatin në 15 minuta dhe kushton vetëm 5 dollarë, shkruan Forbes. Abbott tha se planifikon të...
Lajme23 Korrik 2020
Ministri i ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi, në seancën parlamentare ka thënë se gjithçka që tash kanë ndodhur me Telekomin, bllokimin e llogarive bankare e më pas edhe tërheqjen e mjeteve monetare ka një histori...
Lajme19 Korrik 2020
Njohësi i çështjeve politike dhe Drejtori i Organizatës “Demokracia Fillon Këtu”, Shemsi Jashari, ka publikuar dëshmi mbi rolin e “EULEX-it” në dënimin e krimeve të luftës. Në të gjeturat e tij, Jashari shkruan se nga...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Australia dërgoi 1.000 ushtarë në shtetin e Victorias me shpresën të ndihmojnë në frenimin e përhapjes së koronavirusit atje. Edhe pse numri i të infektuarve dhe viktimave në këtë vend është relativisht I ulët krahasuar...
Lajme25 Qershor 2020
Dje u bë publike aktakuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Për këtë pati reagime të shumta, pasi një gjë e tillë u...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Ish-presidentja kroate Kolinda Grabar Kitarovic, ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Miroslav Skora dhe Nina Raspudic mbi abortet e grave të dhunuara. Ajo ka mbështetur gratë, duke theksuar fort se ka ikur koha kur...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Media britanike “The Independent” pretendon se ka kryer një investigim, i cili zbulon tregtinë e kafshëve të egra në Shqipëri. Sipas prestigjiozes britanike, një restorant në Shqipëri ofron darka me mish ariu dhe se tregtia...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.