Lajme

Shijojeni të dielën, këto janë temperaturat për sot

Shijojeni të dielën, këto janë temperaturat për sot
08:24 | 28 Qershor 2020

Sot në vend do të ketë mot kryesisht me diell.

Pavarësisht, do të paraqiten edhe vranësira para kësaj.

Njoftimi i IHMK-së:

Dita e diele do të karakterizohet me mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat do të jenë të dukshme kryesisht gjatë relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të Lëvizin ndërmjet 29-32 gradë Celsius.

Indeksi UV do të jetë i lartë, prandaj preferohet që në intervali kohor prej 10-17 mundësisht të jemi të kufizuar prej rrezeve të diellit, ose të përdorim masa mbrojtëse.

Do të fryjë erë lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera