Bota/Rajoni

SHBA-ja raporton mbi 36 mijë raste të reja me Coronavirus

SHBA-ja raporton mbi 36 mijë raste të reja me Coronavirus
13:52 | 17 Shtator 2020

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë raportuar 36 mijë e 782 raste të reja të infektimit me koronavirus.

Në 24 orët e fundit janë shënuar gjithashtu 977 vdekje, sipas Johns Hopkins University.

Janë së paku gjashtë milionë e 630 mijë e 891 raste në total më 196 mijë e 802 vdekje që janë regjistruar atje deri tash.

Të dhënat përfshijnë të gjitha 50 shtetet, Distriktin e Kolumbisë dhe territore tjera amerikane, sikurse edhe rastet e riatdhesuara.

Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa

Të tjera