×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  SHBA, Brazili dhe India: Tri shtetet e vetme me mbi 1 milion raste me COVID-19

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  India i është bashkuar SHBA-së dhe Brazilit në mesin e shteteve me mbi 1 milion raste me COVID-19.

  Sot India u rrit në një milion raste me COVID-19, duke u bërë vendi i tretë në botë, pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit, raporton Cnn.Në të tre vendet, pandemia është duke shkatërruar sistemet e kujdesit shëndetësor, ekonomitë dhe jetën e përditshme të banorëve.

  Shtetet e Bashkuara kanë numrin më të madh të rasteve në botë, me më shumë se 3.5 milionë infeksione të regjistruara që nga fillimi i pandemisë. Kishte më shumë se 77,000 raste të reja vetëm sot, transmeton lajmi.net.

  Në Brazil, rastet po rriten me dhjetëra mijëra çdo ditë. Vendi tani ka 2,012,151 raste dhe 76,688 vdekje, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins.

  Në Indi, ministria e shëndetësisë ka raportuar 1,003,832 raste gjithsej dhe më shumë se 25.600 vdekje. Po ashtu, India është duke parë një rritje të infeksioneve, duke raportuar rritjen e saj më të lartë të ditës në raste të reja midis të enjtes dhe të premten.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Policia e Korçës ka bërë të ditur se një person është gjetur i pajetë mëngjesin e së enjtes në Drenovë të Korçës....
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Bashkimi Evropian është pajtuar për të shtuar sanksionet mbi prodhuesit iranianë të dronëve dhe raketave. Lëvizja pritet që të pasojë pas sulmit...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u është drejtuar liderëve të BE-së, duke u thënë atyre se duhet të bëjnë më shumë. Zelensky u...
  Të tjera
  Opinione18 Prill 2024
  Burimi: The Guardian (Titulli origjinal: Netanyahu faces tough questions on Iran – because we Israelis don’t need any more forever wars) Shkruan:...
  Vip18 Prill 2024
  ‘Big Love’ është rikthyer përsëri dhe në këtë edicion të formatit më të ndjekur të ‘BBV3’. Pasditen e sotme, banorët janë mbledhur...
  Vip18 Prill 2024
  Juliana Nura, një ndër bukuroshet që mori pjesë në shtëpinë e “Big Brother VIP Kosova 1”, ka thumbuar aktorin Vedat Bajrami, me...
  Sport18 Prill 2024
  Real Madrid dhe Bayern Munchen, i kompletuan mbrëmë çiftet gjysmëfinaliste të UEFA Champions League. Këto dy skuadra pikërisht do të përballen me...
  Lajme18 Prill 2024
  Sot në Kuvendin e Kosovës do të bëhet konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për procesin e subvencionimit të blerjes së teksteve shkollore...
  Lifestyle18 Prill 2024
  Dashi Do të përfshiheni në një debat mjaft të ndezur, i cili rrezikon që të kthehet agresiv. Mundohuni që të mos keni...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.