×
Etiketë: brazili
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë në Brazil ka njoftuar se të shtunën janë regjistruar 907 viktima të koronavirusit dhe numri i përgjithshëm i të vdekurve ka shkuar në 125,521. Përpos viktimave, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë së Brazilit konfirmoi se në 24 orët e kaluara janë infektuar 45,961 persona të tjerë me coronavirus. Gjithashtu është bërë e ditur se 553 pacientë të tjerë vdiqën nga pasojat e COVID-19,...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Brazili raportoi 758 vdekje të tjera nga koronavirusi i ri (COVID-19), ndërsa Meksika regjistroi 673 vdekje të reja gjatë 24 orëve të fundit, sipas autoriteteve shëndetësore. Në Brazil, vendi i dytë më i goditur në...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Për shkak të coronavirusit të ri (COVID-19), në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 892 vdekje, në Indi 912 dhe në Meksikë 644. Ministria e Shëndetësisë e Brazilit njoftoi se me 50.032 raste...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Numri i rasteve të reja me koronavirus vazhdon të rritet për dhjetëra mijëra në Shtetet e Bashkuara dhe Brazil – shtete në të cilat numri i viktimave në baza ditore është mbi 1,000 – ndërkohë...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Një mostër e krahëve të pulave të ngrira të importuara nga Brazili ka rezultuar pozitiv për coronavirusin në qytetin jugor kinez të Shenzhenit, thanë autoritetet të enjten, i fundit në një seri raportesh të produkteve...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Brazil janë regjistruar 1,088 viktima të koronavirusit, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së këtij vendi. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave në shtetin më të prekur nga...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) ka regjistruar rritjen më të lartë të infetuarve me COVID-19 në një ditë të vetme. Vdekjet e përditshme janë në nivelin më të lartë që nga muaji prill, pasi pandemia...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Për të parën herë pas disa muajsh, brazilianët mund të luajnë volejboll në plazhet e Rio de Janeiros, pasi autoritetet e qytetit i lejuan lojërat ekipore gjatë ditëve të javës. Në kuadër të lehtësimit të...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
India i është bashkuar SHBA-së dhe Brazilit në mesin e shteteve me mbi 1 milion raste me COVID-19. Sot India u rrit në një milion raste me COVID-19, duke u bërë vendi i tretë në...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Brazili tani ka më shumë se dy milionë raste të konfirmuara me koronavirus. Para më pak se një muaji, Brazili arriti në një milion raste me Covid-19 –dhe ka shumë pak shpresë që trendi i...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Brazil janë regjistruar 631 persona të vdekur nga Covid-19, njoftuan autoritetet e këtij vendi. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së re në vendin më të prekur...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Brazil janë regjistruar 1,071 persona të vdekur nga Covid-19, njoftuan autoritetet e këtij vendi. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së re në vendin më të prekur...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.