Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Sa litra shi për metër katror ranë nëpër të gjitha komunat e Kosovës këto ditë, tregon Instituti Hidrometeorologjik

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Më së shumë reshje të shiut nga një gushti, e deri më sot ka patur në Ferizaj, derisa në shumicën e qyteteve shiu po vazhdon.

  Institucionet kanë ngritur alarmin për mundësinë e përkeqësimit të situatës, derisa në disa vende të rajonit ka pasur edhe vërshime.

  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bënë të ditur se për këto gjashtë ditët e fundit sasi të reshjeve të mëdha janë regjistruar edhe në Prishtinë e Pejë.

  Reshjet nga 1 -6 gusht:

  Prishtinë= 38.8 mm

  Pejë= 37.7mm

  Prizren= 12.1mm

  Gjakovë=8,1mm

  Kamenicë= 23.5mm

  Ferizaj= 64.5mm

  Junik= 13.9mm

  “Për momentin janë regjistruar këto sasi të reshjeve në këto stacione, mm ose litër për metër katrorë, reshjet vazhdojnë. Temperatura të ulëta nuk do të ketë”, bëjnë të ditur në IHMK.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Lajme20 Mars 2023
  Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, do të raportojë para ministrave të Jashtëm të shteteve...
  Lajme20 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, sot ka vizituar shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Elena Gjika”, vizitë kjo e cila është bërë...
  Lajme20 Mars 2023
  Gjykatësi në rastin ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka kërkuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe ekipet e mbrojtjes...
  Të tjera
  Lajme20 Mars 2023
  Wolfgang Ischinger, i cili ishte përfaqësues i Bashkimit Evropian në negociatat për statusin e Kosovës, ka folur rreth dakordimit mes kryeministrit të...
  Lajme20 Mars 2023
  Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj personit i cili dyshohet se ia dogji garazhin gazetarit...
  Lajme20 Mars 2023
  Në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë së Kosovës, e cila pritet të mbahet më 22 mars apo të mërkurën, Qeveria pritet të...
  Kronika20 Mars 2023
  Një person është therur me thikë në Ferizaj. Policia njofton se rasti ndodhi pas një mosmarrëveshjeje mes dy personave. “Viktima mashkull kosovar...
  Lajme20 Mars 2023
  Oda e Avokatëve të Kosovës njofton për vdekjen e avokatit Orhan Rekathati. Oda e Avokatëve të Kosovës, i shprehë ngushëllimet më të...
  Lajme20 Mars 2023
  Kryeministri Kurti sot do ta vizitojë shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Elena Gjika”. Sipas ZKM-së, kjo vizitë do të bëhet me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.