×
Etiketë: shi
Lajme29 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm. IHK njofton se do të ketë reshje shiu, ndërsa shtrirja e reshjeve kuptohet nuk do të jetë uniforme në gjithë vendin...
Lajme23 Shtator 2020
Dy ditët në vijim mot i ndryshueshëm me reshje lokale shiu. Në fundjavë cikloni nga Italia sjell mot vjeshtor, me shi dhe rënie të temperaturave Mbi rajonin tonë në ditën e sotme është shtrirë një...
Lajme30 Gusht 2020
Dita e fundit e muajit gusht do të vijojë me kushte të ngjashme meteorologjike. Diell dhe vlera të larta të temperaturave maksimale do shënohen ditën e hënë. Nga dita e martë, vendi ynë do të...
Lajme22 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat në orët e vona mund të sjellin reshje të izoluara shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh,...
Lajme15 Gusht 2020
Nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi i përcjellur edhe me zbrazje elektrike. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15- 16...
Lajme15 Gusht 2020
Rajoni i Mitrovicës është përfshirë nga reshje të mëdha shiu e erëra të forta. Meteo Ballkan ka publikuar një video në të cilën shihet gjendja atje. Ndërkohë edhe dje në parashikimet e motit, thuhej se...
Lajme15 Gusht 2020
Gjatë fundjavës parashikohet destabilizim i motit, rrebeshe shiu me bubullima, temperaturat në rënie të lehtë. Në fillim të javës më shumë diell dhe më nxehtë, pasditeve mundësi për rrebeshe shiu. Datat: 15.08 – Paradite intervale...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Ngrohja globale po çon në një numër në rritje të stuhive dhe rrufeve – ato shfaqen aty ku nuk kanë qenë kurrë më parë. Ky është një lajm i keq për natyrën, pasi goditjet e...
Lajme12 Gusht 2020
Fshati Llashticë i Gjilanit sot në mesditë është përfshirë nga një stuhi e fortë ere dhe shiu, ku si pasojë janë shkaktuar dëme të shumta materiale. Siç njofton Komuna, në vendin e ngjarjes kanë dalë...
Lajme07 Gusht 2020
Ditëve në vijim do të mbajë mot i paqëndrueshëm, kryesisht me vranësira, kohëpaskohe me reshje shiu. Orëve të pasdites priten zhvillime të rrebesheve të shiut me bubullima. Temperaturat do të shënojnë rritje të lehtë, por...
Lajme06 Gusht 2020
Mot i ngjashëm, i shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh do të jetë edhe në dy ditë të ardhshme në Kosovë, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Reshjet parashihen të jenë me intensitet më...
Lajme06 Gusht 2020
Më së shumë reshje të shiut nga një gushti, e deri më sot ka patur në Ferizaj, derisa në shumicën e qyteteve shiu po vazhdon. Institucionet kanë ngritur alarmin për mundësinë e përkeqësimit të situatës,...
Lajme06 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët, i shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kjo gjendje meteorologjike që ka përfshirë vendin është pasojë e prezencës së...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.