×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rritet sërish numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali

  FrontOnline
  08 Shtator 2020

  Sot autoritetet shëndetësore italiane kanë deklaruar se në 24 orët e fundit janë regjistuar 1370 persona të infektuar me COVID-19, ndërkohë që një ditë më parë ishin 1108. Me bilancin e sotëm, Italia kalon 280 mijë rastet që nga fillimi i pandemisë.

  Ndërsa të vdekurit nb 24 orët e fundit jane 10, ndërkohë që janë 143 personat në terapi intensive dhe 31 mijë personat e izoluara në shtëpi, dhe 543 të shëruarit.

  Të gjithë rajonet italiane kanë shënuar raste, me Lombardinë që shënon rritje të ndjeshme (270 raste kundër 109 të ditës së djeshme), e ndjekur nga Campania, (143) dhe Puglia (143).
  (BalkanWeb)

  KEDS ‘zhduk’ rrjetin ajror nga qendra e Malishevës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Për këdo që tashmë është mërzitur nga bota këtu dhe kërkon të eksplorojë hapësirën, NASA mund t’ju ndihmojë. Agjencia hapësinore po kërkon...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka ftuar shqiptarët kudo në botë që ta ruajnë dhe trashëgojnë gjuhën si pjesë thelbësore të identitetit...
  Të tjera
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, thotë se vdekja e politikanit opozitar rus, Alexei Navalny, si dhe përfitimet e para të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, tha se punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik të Universitetit të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Ministri i Mbrojtjes së Finaldën Antti Hakkanen e ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedoncin. Sipas njoftimit...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF ka kërkuar veprime të menjëhershme për trajtimin e rastit të vdekjes së katërvjeçares...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Deputeti Pal Lekaj, deklaroi se nuk i kujtohet nëse në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit të mbajtur më 10 gusht 2016 ishte...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.