×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Regjistrohen 153 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1279 teste për coronavirus, ndërsa 153 raste kanë rezultuar pozitiv.

  Prej tyre, 66 janë nga Shkupi, 20 nga Tetova, 13 nga Kumanova, 13 nga Shtipi, 2 nga Prilepi, 7 nga Struga, 7 nga Ohri, 12 nga Resnja, 6 nga Kërçova, 3 nga Shën Nikolla dhe nga një në Kriva Pallankë, Koçan dhe Probishtip.

  Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe gjashtë viktima, prej të cilëve dy nga Shtipi, një nga Shkupi, një nga Tetova, një nga Ohri dhe një nga Resnja.

  Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 75 pacientë të shëruar: 47 nga Shkupi, 13 nga Shtipi, 1 nga Prilepi, 3 nga Tetova, 2 nga Struga, 1 nga Velesi, 3 nga Ohri, 1 nga Kavadari, 2 nga Gjevgjelia, 1 nga Koçani dhe 1 nga Probishtipi.

  me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve me coronavirus shkon në 5595, prej të cilëve 2166 janë shëruar, ndërsa 265 kanë ndërruar jetë. Për momentin raste aktive janë 3164.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Më shumë se një mijë vetë vdiqën gjatë pelegrinazhit të Haxhit në Arabinë Saudite, njoftuan autoritetet. Besimtarët myslimanë u përballën me temperatura...
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka bërë të ditur se të paktën 37 mijë 598 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në...
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Nesër në Luksemburg do të mbahet takimi i ministrave të jashtëm të BE-së, ku në agjendën e tij është edhe takimi me...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.