×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Reagon BDI për shkarkimin e Arben Ziberit: Filipçe të mos tentojë të mohojë të drejtën e shprehjes

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Nëpërmjet një njoftimi të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) vlerësohet si elektorale retorike që e përdori ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në foltore të Qeverisë.

  “Dr. Arben Ziberi është kandidat për deputet në zonën e parë zgjedhore dhe si gjithë të tjerët ka drejt të shpreh qëndrime politike në fushate zgjedhore duke ruajtur institucionin që e udhëheq nga çdo përfshirje politike”, shprehen nga BDI, njofton Telegrafi Maqedoni.

  Ata shtojnë se Ziberi ka qenë shtylla e Qeverisë dhe MSH-së në luftën kundër pandemisë dhe se, si parti politike, ndjehen krenar me punën e tij.

  “Andaj, kërkojmë nga ministri Filipçe mos të tenton të mohon të drejtën e shprehjes politike në fushatë zgjedhore për arsye të kalkulimeve të veta partiake”, thuhet në njoftimi e BDI-së.

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Të tjera
  Sport18 Prill 2024
  Falë paraqitjeve tejet të mira nën drejtimin e skuadrës së Romës, drejtuesit e klubit kanë vendosur ta mbajnë edhe më gjatë trajnerin...
  Vip18 Prill 2024
  Mesazhe të bukura dhe pozitive nga fansat,kanë lumturuar sot banorët e BBVIP. Heidi ishte një prej tyre. Njëri prej fansave të saj,...
  Lajme18 Prill 2024
  Qeveria e Kosovës në mbledhje të mbajtur të enjten ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Kredisë në mes të Republikës...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, është takuar të enjten me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe pas pak...
  Lajme18 Prill 2024
  Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviq është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christophet Hill....
  Lajme18 Prill 2024
  Prokuroria Themelore e Prishtinës ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit për njërin nga administratorët e grupit “Albkings”, i cili...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.