×
Etiketë: shkarkimin
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump, do ta ndalojë shkarkimin e aplikacioneve TikTok dhe WeChat në Shtetet e Bashkuara nga mbrëmja e së dielës për shkak të shqetësimeve rreth kërcënimit që këto aplikacione paraqesin për...
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka pasur disa këshilla për Ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Veliu në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës. Sipas Berishës, në krye të Policisë së Kosovës në vazhdimësi...
Lajme20 Gusht 2020
Inspektorati i Punës e ka vlerësuar si të padrejtë shkarkimin e Basri Sejdiut nga pozita e Drejtorit të SHSKUK-së. Këtë e ka bërë të ditur vet Sejdiu, duke publikuar vendimin që ka pranuar sot. “Ky...
Ekonomi05 Gusht 2020
Ish- Bordi i KEK-ut, ka dalë me një reagim në të cilin thonë se janë shkarkuar nga Qeveria Hoti me arsyetimin se nuk e kanë përfillur rekomandimin e Njësisë për Politika dhe Monitorim të Ndërmarrjeve...
Lajme22 Korrik 2020
Nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së kanë kundërshtuar vizitën e eurodeputetes Viola Von Cramon në Gjykatën Speciale në Hagë. Përmes një konferencë për media, OVL e UÇK-së konsideron se kjo vizitë lidhet pikërisht...
Lajme09 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar rezolutën e propozuar nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. Pas propozimit të kryeparlamentares Vjosa Osmanit, deputetët e Kuvendit nuk kanë votuar pro që kjo rezolutë të...
Lajme08 Korrik 2020
Qëndrimet publike të Listës Serbe në të cilat bëhet thirrje që serbët e Kosovës të respektojnë vendimet e qeverisë së Serbisë dhe të Vuçiqit kanë nxitur reagimin e ashpër të kryekuvendares Vjosa Osmani. Ajo tashmë...
Lajme07 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka përshëndetur shkarkimin e drejtorit të SHSKUK-së, Basri Sejdiu, derisa ka paralajmëruar se në ditët në vijim do të ndërmerren veprime të tjera konkrete për të qartësuar situatën e krijuar...
Lajme01 Korrik 2020
Ministria e Jashtme e Qeverisë Hoti i ka anuluar të gjitha vendimet e marra nga ministria parprake e udhëhequr nga Glauk Konjufca. Qeveria e udhëhequr nga Kryeministrit Avdullah Hoti ka marrë vendim bashkë me Ministrinë...
Lajme29 Qershor 2020
Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim ka kërkuar dorëheqjen ose shkarkimin e ministrit të Arsimit dhe Shkencës në Qeverinë e Kosovës, Ramë Likaj. Ky reagim i ORCA-s vjen pas deklaratave të ministrit Likaj të...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Nëpërmjet një njoftimi të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) vlerësohet si elektorale retorike që e përdori ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në foltore të Qeverisë. “Dr. Arben Ziberi është kandidat për deputet në zonën e...
Lajme20 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga pozitat e saj në këtë parti. Osmani ishte pjesë e anëtarësisë së kryesisë së LDK’së dhe nënkryetare e saj, megjithatë Këshilli i Përgjithshëm i...
Lajme20 Qershor 2020
Këshilltari i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, Adil Behramaj, e ka komentuar shkarkimin e Vjosa Osmanit nga të gjitha pozitat në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Behramaj ka thënë se shkarkimin e Osmanit e kanë arsyeuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.