×
 • Lajme
 • Lajme

  Këshilltari i Thaçit: Këta të VV-së po e arsyejonë më së mirë shkarkimin e Osmanit

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Këshilltari i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, Adil Behramaj, e ka komentuar shkarkimin e Vjosa Osmanit nga të gjitha pozitat në Lidhjen Demokratike të Kosovës.

  Behramaj ka thënë se shkarkimin e Osmanit e kanë arsyeuar më së mirë zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje, duke e mbrojtur “sikur ta kishin të veten”.

  “Këta të Vetëvendosjes po e arsyetojnë më së miri shkarkimin e Vjosa Osmanit nga pozitat udhëheqëse brenda LDK-së, duke e mbrojtur sikur ta kishin të veten. Për dallim prej tyre që ende shkarkimet i bëjnë me Komision Disiplinor, këta të LDK-së e paskan përmes Këshillit të Përgjithshëm. Ndërsa, në PDK nuk merren hiç me shkarkime, por veç me anashkalime”, ka shkruar këshilltari i Thaçit.

  Vjosa Osmani u shkarkua nga të gjitha pozitat në LDK me 70 vota pro, pas propozimit që bëri kreu i kësaj partie, Isa Mustafa.

  Propozimi i Mustafës erdhi pasi ai vlerësoi se Osmani e ka shkelur statutin e LDK-së, konkretisht pikën 14.2 të tij, kur kundërshtoi publikisht vendimet e organeve kryesore të partisë.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, tha se në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në sesion paraprak kanë folur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Për historinë e shtetit shqiptar, të rinjtë e Kosovës dhe Shqipërisë janë të informuar. Kështu po thotë në një rrëfim për Front...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Të tjera
  Sport28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Front TV28 Nëntor 2023
  28 Nëntori, datë historike për shqiptarët. Kjo ditë kremtohet në çdo vend ku ka popull që fletë gjuhën shqipe. Dita e Pavarësisë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i uruar shqiptarët për 28 nëntor, Ditën e Flamurit....
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken ka uruar Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë. Kreu i diplomacisë amerikane e konsideron Shqipërinë aleat dhe...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se është çështje kohe kur Shqipëria dhe Kosova të bëhen një. Ai për emisionin “Radar”...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.