Lajme

Ramush Haradinaj sot mbledh partinë për të diskutuar futjen e PDK-së në Qeveri (Dokument)

Ramush Haradinaj sot mbledh partinë për të diskutuar futjen e PDK-së në Qeveri (Dokument)
10:32 | 12 Gusht 2020

Si duket nuk do të shkoj shumë gjatë e PDK do të jetë pjesë e Qeverisë Hoti.

Madje, kjo punë ka filluar të diskutohet edhe brenda partive të koalicionit, shkruan gazeta Infokus.

Gazeta Infokus nga burime të sigurta ka mësuar se kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, këtë të martë do të mbledh partinë për të diskutuar këtë punë.

Është siguruar edhe dokumentin që e vërteton këtë gjë.

Në rendin e ditës të siguruar  për mbledhjen e sotme të AAK-së, shihet që në pikën C është Koalicioni qeverisës, ku do të diskutohet për futjen e PDK-së.

Gjithashtu është mësuar se PDK për t’u futur në Qeverinë Hoti, i ka kërkuar tri ministri, dy nga të cilat tashmë janë të AAK-së e një e LDK-së.

Megjithatë, një ditë më parë, zëvendëskryeministri Besnik Tahiri që vije nga AAK, ka thënë që koalicioni kështu siç është është stabil dhe nuk ka lëkundje.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera