×
Etiketë: diskutuar
Lajme14 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do t’iu rikthehen seancave plenare këtë të enjte. Dy javë pasi është arritur marrëveshja e Uashingtonit për normalizimin ekonomik me Serbinë, kryeministri Avdullah Hoti do të raportojë para të zgjedhurve...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Vendet anëtare të NATO-s do të mbajnë një takim të veçantë më 4 shtator për të diskutuar helmimin e liderit rus të opozitës, Alexei Navalny, me një agjent nervor të kategorisë ushtarake. Aleanca ushtarake perëndimore,...
Lajme27 Gusht 2020
Deputeti i Llëvizjes Vetëvendosje, AgonvBatusha, i pyetur nëse janë të gatshëm të japin votën për një kandidat pas kalimit të mandatit të Presidentit Hashim Thaçi, është shprehur se kjo çështje tani nuk është diskutuar, por...
Front TV27 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka dalë subjekti më i madh politik në vend në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, por për shkak të prishjes së koalicionit me LDK-në ajo tani është në opozitë. Anipse partitë politike në...
Lajme12 Gusht 2020
Si duket nuk do të shkoj shumë gjatë e PDK do të jetë pjesë e Qeverisë Hoti. Madje, kjo punë ka filluar të diskutohet edhe brenda partive të koalicionit, shkruan gazeta Infokus. Gazeta Infokus nga...
Lajme10 Gusht 2020
Trusti ka njoftuar se Kuvendi i Kosovës ende nuk ka diskutuar ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale të Kosovës. Për çka sipas një njoftimi ata thonë se janë në pritje të miratimit për ndryshimet ligjore...
Front TV20 Korrik 2020
Presidenti Hashim Thaçi e ka njoftuar kreun e opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, për zhvillimet e fundit politike në vend. “Sot diskutuam për zhvillimet në Kosovë dhe mundësitë e bashkëpunimit më të mirë në mes...
Lajme18 Korrik 2020
Anëtari i kryesisë së PDK-së, deputeti Enver Hoxhaj, ka deklaruar se Parti Demokratike e Kosovës ka qëndrimin që e kishte pas para disa muajve që mbesim në opozitë dhe deritash në organet drejtuese të partisë...
Lajme25 Qershor 2020
I Dërguari i Posaçëm i Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi Richard Grenell ka reaguar ndaj një artikulli të “NY Times”, ku flitet për “marrëveshje të shpejtë”, midis Kosovës dhe Serbisë të udhëhequr nga...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.