Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Thaçi: Pjesën teknike e kemi diskutuar për nëntë vjet, dialogu duhet të përmbyllet me njohje reciproke

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Presidenti Hashim Thaçi e ka njoftuar kreun e opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, për zhvillimet e fundit politike në vend.

  “Sot diskutuam për zhvillimet në Kosovë dhe mundësitë e bashkëpunimit më të mirë në mes institucioneve tona dhe njerëzve tanë. Destinacioni është që të jemi sa më shpejt pjesë e NATO-s dhe BE-së”.

  “Është me rëndësi që të kemi konsensus sa më të gjerë në perspektivën evropiane dhe atë të dialogut. Diskutuam për dialogun dhe është me rëndësi jetike të kemi koordinim të gjithë spektrit politik që të jetë një angazhim i unitetit”, është shprehur Thaçi.

  “Është me rëndësi jetike koordinimi me Uashingtonin dhe Brukselin. Dialogu duhet të përmbyllet – jo në aspektin teknik sepse kemi diskutuar nëntë vjet – por të përmbyllet me njohje reciproke”.

   

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/970343753405620/

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.