Gjuha:
×
Etiketë: ramush
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar se publikimi i dosjeve të Gjykatës Speciale ka qenë i gabuar dhe do ta dëmtojë më shumë shtetin tonë dhe të akuzuarit. Ai thekson se tentimi për të...
Lajme21 Shtator 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj e ka kujtuar kolonel Ahmet Krasniqin në 22 vjetorin e vrasjes së tij. Haradinaj në Facebook ka shkruar se rruga e Kosovës për liri ka qenë e gjatë dhe e...
Lajme19 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj edhe këtë fundjavë ka vendosur ta kalojë duke bërë ngjitje në mal. Ai së bashku me disa miq të tij janë ngjitur në Majën e Bajrakut në Suherekë e cila...
Lajme16 Shtator 2020
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe vëllai i tij, deputeti Daut Haradinaj, para rreth tre muajve janë denoncuar në polici për “rrahjen e një punëtori të tyre”. Në dokumentet të cilat i ka siguruar KOHA,...
Lajme09 Shtator 2020
Rrjeti Global për Lirinë e Shtypit i ka reaguar ish’kryeministrit Ramush Haradinaj që i ka quajtur gazetarët kosovarë “zagarë”. Kjo organizatë me anë të një postimi në Twitter, ka dënuar këtë gjuhën denigruese të ish-kryeministrit...
Lajme29 Gusht 2020
Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj tha se zgjedhja e presidentit varet kryekëput nga votat deputetëve të AAK-së, prandaj po s’u zgjodh Ramush Haradinaj president, vendi do të shkojë në zgjedhje. Ai tha se shkuarja në...
Lajme28 Gusht 2020
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar, pasi dje në Prishtinë u dogj flamuri grek nga tifozët e Gjilanit Derisa ekipi grek APOEL Nicosia po luante me Gjilanin për raundin e parë kualifikues, janë publikuar pamje në...
Lajme25 Gusht 2020
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale që ia bëri deputetit Haxhi Shala. Haradinaj ka shkruar, “Thirrja që iu bë nga Gjykata Speciale, pikërisht në...
Lajme20 Gusht 2020
Zyrtarja e lartë e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, në emisionin Frontal të T7 e ka komentuar shpalljen e kandidaturës për President nga kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj. Sipas Haxhiut, Haradinaj po i mendon pozitat e larta...
Lajme15 Gusht 2020
Kandidatura e shpallur nga kryesia e AAK-s për Ramush Haradinajn President merr vlerësim negativ nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani. Në “Indeks-Intervist” me gazetarin Kreshnik Berisha që do ta transmetohet të dielën Osmani ka thënë se partitë...
Lajme14 Gusht 2020
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, po thotë se mirëpret ftesën amerikane për takim në mes të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë më 2 shtator, derisa i ka bërë thirrje kryeministrit Hoti që të...
Lajme13 Gusht 2020
Profesori i Filozofisë Politike, Blerim Latifi, ka folur për garën e hapur tashmë për president të ardhshëm të Kosovës. Gjatë një debati në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, Latifi ka komentuar shpalljen e kandidaturës së...
Lajme12 Gusht 2020
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini ka deklaruar se Ramush Haradinaj do ta shqyrtojë me partnerët e koalicionit mundësinë që ai të jetë kandidat për presidnet, pasi ka zëra brenda Këshillit të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.