×
Etiketë: dokument
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj fajësoi Gjykatën Speciale për bastisjen që i është bërë sot organizatës OVL-UÇK, duke thënë se ata vetë janë fajtor që nuk kanë arritur të ruajnë sekretet e tyre. Ai tha...
Lajme21 Shtator 2020
Kosova dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nënshkruar marrëveshjen ekonomike. Kryeministri Avdullah Hoti, ka qenë nënshkrues i marrëveshjes për Kosovën, kurse në anën tjetër ajo është nënshkruar nga një prej zyrtarëve amerikan.
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dje ka shfuqizuar vendimin e ish ministrit Ekrem Mustafa, për lirimin nga taksat për regjistrimin e mjeteve me targa RKS apo KS, për pronarët e mjeteve që posedojnë...
Lajme11 Shtator 2020
Marrëveshja e Washingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve ekonomike po shihet si shtrim i rrugës së arritjes ssë marrëveshjes paqësore në mes të dyja vendeve. Kjo e ka shtyrë deputetin e Partisë...
Ekonomi10 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, nuk ka pritur më shumë se tre muaj për ta shkarkuar nga detyra sekretarin e Ministrisë, Burim Rrecajn, raporton portali “Front Online”. Në vend të Rrecajt, ministri Krasniqi...
Lajme05 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar Marrëveshje ekonomike me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shtëpinë e Bardhë në Washington. Më poshtë, gjeni të përkthyer në gjuhën shqipe Marrëveshjen e nënshkruar nga kryeministri i...
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë versionin e tij për ata se çfarë ka ndodhur prapa dyerve të mbyllura në Shtëpinë e Bardhë. Ai ka thënë se Serbia ka marrë vesh nga shërbimet informative...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka reaguar sërish për çështjen e detit me shtetin fqinj të Greqisë. Me një shënim të gjatë në faqen zyrtare në “Facebook”, shefi i ekzekutivit ka hedhur poshtë çdo pretendim...
Lajme26 Gusht 2020
Shqiprim Arifi vetëm edhe sot do të jetë në krye të Komunës së Preshevës. Kjo për faktin se ish-partneri i tij i koalicionit, Sami Salihu nga subjekti politik LRPDSH dhe partitë opozitare kanë ftuar për...
Lajme25 Gusht 2020
Ish’ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca në një konferencë për media ka folur sot për situatën me pandeminë dhe dialogun. Ai ka thënë se në kohën kur kërkohej gjendje e jashtëzakonshme në Kosovë nuk...
Lajme20 Gusht 2020
Inspektorati i Punës e ka vlerësuar si të padrejtë shkarkimin e Basri Sejdiut nga pozita e Drejtorit të SHSKUK-së. Këtë e ka bërë të ditur vet Sejdiu, duke publikuar vendimin që ka pranuar sot. “Ky...
Lajme13 Gusht 2020
Mëngjesin e sotëm është parë një fluks i madh i qytetarëve duke pritur pranë objektit të Komunës së Prishtinës, raporton Front Online. Edhe në kohë pandemie atyre po u duhet që të presin në radhë...
Lajme12 Gusht 2020
Si duket nuk do të shkoj shumë gjatë e PDK do të jetë pjesë e Qeverisë Hoti. Madje, kjo punë ka filluar të diskutohet edhe brenda partive të koalicionit, shkruan gazeta Infokus. Gazeta Infokus nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.