Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nesër shkarkohet kryetari i Preshevës, ky do të jetë kryetari i ri (Dokument)

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Shqiprim Arifi vetëm edhe sot do të jetë në krye të Komunës së Preshevës. Kjo për faktin se ish-partneri i tij i koalicionit, Sami Salihu nga subjekti politik LRPDSH dhe partitë opozitare kanë ftuar për nesër(e enjte) seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal, ku njëra nga pikat është edhe shkarkimi i kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi, raporton portali “Front Online”.

  Përpos Arifit, pikë e parë e seancës së jashtëzakonshme është edhe shkarkimi i zëvendëskryetarit të Kuvendit Komunal, Branko Trajkoviq dhe konstatimi i dorëheqjes së së kryetarit të Kuvendit Komunal të Preshevës, Sami Salihu.

  Përndryshe, partia e Arifit ka humbur shumicën në Kuvendin Komunal pas dorëheqjes së kryetarit të Kuvendit, Sami Salihu, shkruan Front Online.

  Salihu pritet të jetë kryetari i ri i Komunës së Preshevës, në bazë të marrëveshjes me dy partitë opozitare, PVD dhe PDSH.

  PDSH në bazë të kësaj marrëveshje për bashkëqeverisje do të udhëheq me Kuvendin Komunal të Preshevës, ndërsa PVD-ja me zëvendëskryetarin e Komunës. /Front Online/

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka akuzuar Qeverinë Kurti lidhur me rritjen e çmimit të energjisë elektrike për 15...
  Lajme24 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Enver Dugolli ka njoftuar që është liruar nga spitali ku po qëndronte për shkak të gjëndjes së rënduar shëndetësore....
  Lajme24 Mars 2023
  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, bashkë me ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly, kanë nënshkruar marrëveshje për projektin “Shërbime Shëndetësore të...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se miti i forcave serbe është thyer në Gllogjan. Kështu ka...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Drejtori i Përgjithshëm i platformës jashtëzakonisht të njohur “TikTok”, Shou Zi Chew, dëshmoi dje për më shumë se pesë orë përpara komisionit...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti, në manifestimin qendror në shënim të 25-vjetorit të Epopesë së Dukagjinit, ka thënë se rezistenca e familjes Haradinaj dhe...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Në bashkëbisedimin që ka zhvilluar në Londër në Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje me fjalimin...
  Front TV24 Mars 2023
  Sot shënohet 24-vjetori i fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarake policore serbe. 24 vjet më parë NATO ndërhyri për të...
  Vip24 Mars 2023
  Aktori Evis Pupa është një tjetër personazh brenda shtëpisë së “Big Brother Vip”, i cili me qetësinë e tij ka arritur që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.