×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rama për Cakajn: Ka bërë punë të jashtëzakonshme

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Sot, në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme, në një konferencë të përbashkët për shtyp, Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj dhe Kryenegociatori i Shqipërisë në BE, Zef Mazi, shpalosën përbërjen e grupit negociator dhe detyrat e përbashkëta në shërbim të integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

  Gjatë fjalës së mbajtur, Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar punën e jashtëzakonshme të Ministrit në detyrë, Cakaj.

  Ai u shpreh se Cakaj e ka bërë këtë punë më mirë se ç’do ta bënte ai vetë, po të ishte në vendin e tij, edhe pse është e vështirë ta pranojë se ka persona më të zotë se ai.

  Ndër të tjera, Rama falemnderoj personalisht Cakajn sepse ‘faktikisht e ka bërë dhe e bën punën e tij më mirë se ç’do ta bëja unë po të isha këtu në detyrën e tij dhe e them pa asnjë kompliment dhe pa asnjë ekzagjerim. Ju e dini që nuk hyj te ata që e pranojnë kollaj se ka njerëz më të zotë se veten, por faktikisht dua ta falënderoj, me gjithë zemër, për punën e jashtëzakonshme që ka bërë nën një presion të madh.

  Kjo nuk është hera e parë që Kryeministri i Shqipërisë shpreh vlerësimet e tij më të larta për Ministrin Cakaj.

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale tha se Shqipëria duhet që të guxojë dhe me...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Të tjera
  Vip24 Maj 2024
  Prej disa kohësh është zhdukur nga rrjetet sociale duke marrë pushim nga jeta publike dhe kjo me arsye. Prive zbulon se Arta...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Gjykata Themelore e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Pejës për caktimin e masës së paraburgimit ndaj, Agron Gashit i...
  Lajme24 Maj 2024
  Mbyllja e Bankës së Kursimeve në veri, Ulutash-Kurtit: Të shmangen veprimet e njëanshme që mund të nxisin tensione Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor...
  Lajme24 Maj 2024
  Në Serbi, krimet në Kosovë vazhdojnë të mbulohen, por edhe ligjërisht të amnistohen. Nga 57 të akuzuarit për krime të luftës në...
  Lajme24 Maj 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se kryeministri Kurti duke u dorëzuar, ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.