×
Etiketë: çon
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Marrëveshja e Washingtonit, hapja e një zyre rajonale të Fondit të Zhvillimit të Korporatave (DFC) në Beograd dhe projektet e paralajmëruara të infrastrukturës mund të Wdihmojnë gjithashtu negociatat politike midis Beogradit dhe Prishtinës, qofshin ato...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Petar Bogojeski i Konceptit maqedonas tha se shteti e çon shtetin drejt konfliktit etnik. “Nëse dita shihet në mëngjes, atëherë jemi të sigurt se Qeveria është në rrugë të gabuar anti-evropiane. Kjo është kundër Kushtetutës...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kelly Craft, në mbledhjen e 75-të të Kombeve të Bashkuara ka folur për marrëveshjet që janë nënshkruar së fundi me ndërmjetësimin e presidentit amerikan, Donald Trump, duke përmendur...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Ndërkohë që Greqia përpiqet të gjejë më shumë aleatë duke patur në krah presidentin e Francës, Turqia ka forcuar pozicionet e saj në terren duke njoftuar dërgimin e anijeve ushtarake në brigjet e Qipros dhe...
Lajme02 Shtator 2020
Kongresimeni amerikan që po ashtu është edhe kryetar i Komisionit për Marrëdhënie me Jashtë i Dhomës së Përfaqësuesve, Eliot Engel, ka folur për takimin në mes të delegacionit të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Zëvendëspresidenti turk Fuat Oktay tha se Ankaraja “pret drejtësi nga BE-ja” dhe se vendi i tij nuk ka ndërmend të tërhiqet. “Ne nuk mbajmë mend që Evropa ta ketë mbështetur Turqinë për çdo çështje, duke...
Lajme18 Gusht 2020
Partia Demokratike e Kosovës, iniciativës së Lëvizjes Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë Hoti, i është përgjigjur me disa pyetje në formë sqarimi, për të cilat nuk ka marrë përgjigje. Deputeti i PDK-së, Sejdi Hoxha, në...
Banka10 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miraturar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së huasë ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Kosovës për ndihmën makro-financiare për Kosovën. Me miratimin e këtij projektligji, e cili do të...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e Lezhës. Ngjara është shënuar në fshatin Rraboshtë, ku një automjet ka përplasur një këmbësor me inicialet K.B., 25 vjeç. Drejtuesi i automjetit ka dërguar...
Lajme01 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas 41 rasteve të vdekjes në tri ditët e fundit në Kosovë si pasojë e koronavirusit. Në një postim në Facebook, partia e Albin Kurtit ka adresuar kritika ndaj Qeverisë Hoti...
Lajme16 Korrik 2020
Gazeta zvicerane “Blick” ka raportuar se në mishtoren e madhe “Luthi & Portmann” në Deisswill bei Munchenbuchsee në Bern të Zvicrës, një kosovar ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Është njoftuar se kosovari ishte kthyer nga...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është deklaruar pas takimit me homologun e tij francez, që sot e kishte nikoqir, Emmanuel Macron në Pallatin Presidencial të Parisit. Vuçiq për mediat serbe ka thënë se Macron e ka...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Një ekspert i lartë i shëndetësisë në Kinë, Zhang Wenhong, ka pohuar se do të ishte plotësisht e pamundur që njerëzit ta luftojnë pandeminë e koronavirusit me “imunitetin e tufës”. Wenhong, i cili menaxhoi situatën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.