Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Radhë të mëdha para bankave në Tetovë për xhirollogari të reja

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Pas bankrotimit të bankës ‘Eurostandard’ ka radhë të mëdha në bankat e Tetovës, kryesisht pensionistë dhe persona të tjerë të cilët hapin xhirollogari te bankat tjera në mënyrë që të marrin paga, pensione, ndihmë sociale apo të hyra të tjera.

  Para bankave mund të vërehet se vetëm në banka ka njerëz të cilët angazhohen për mirëmbajtjen e rendit dhe largësisë trupore, por edhe krahas kësaj, ka radhë të mëdha para hyrjeve të bankave.

  Disa qytetarë të Tetovës që presin para bankës ankohen duke thënë se nuk respektohet rendi.

  “S’ka asnjë rend, shtyhen njerëzit dhe askush nuk respekton askënd dhe asgjë”, thonë disa qytetarë.

  Për shkak të motit të nxehtë dhe problemet shëndetësore, disa heqin dorë dhe vendosin që të vinë ndonjë ditë tjetër.

  Në muajin priill në fillim të pandemisë, ushtarët e ARM-së në Tetovë disa ditë bashkëpunuan me policët për mbajtjen rendit për hyrje në banka, kompanitë e telekomunikacionit dhe marktet ku kishte njerëz. Por kjo zgjati disa ditë.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Është “ndoshta” koha për një sekretar të përgjithshëm të NATO-s që vjen nga Britania e Madhe, duket të ketë sugjeruar presidenti amerikan,...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak është takuar me presidentin amerikan, Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë. Sunak ka thënë se...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.