×
Etiketë: mëdha
Lajme01 Tetor 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke kujtuar 23 vjetorin e protestave të Lëvizjes Studentore, ka thënë se 1 tetor i vitit 1997, ishte paralajmërimi për ngjarjet e mëdha që do të...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Luftimet vazhdojnë përgjatë vijës së kontaktit midis forcave të armatosura të Armenisë dhe Azerbajxhanit. Televizioni shtetëror i Armenisë ka lëshuar pamjet e ku shihen humbjet e ushtrisë së Azerbejxhanit si në mjete ushtarake dhe në...
Lajme27 Shtator 2020
Pandemia me koronavirus ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e turizmit dhe ndonëse nuk dihen shifrat e sakta, ajo mendohet të jetë disa miliona, andaj institucionet e Kosovës duhet të dalin me plan të...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti amerikan Donald Trump hodhi poshtë pretendimet se ai nuk do të pranonte një dorëzim paqësor të pushtetit, gjatë një tubimi zgjedhor në Virxhinia. Por tha ai, e vetmja mënyrë për ta mundur në garë,...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Autoritetet Kanadeze po zgjerojnë kufizimet në tubime ndërsa rastet e përditshme të Covid-19 rriten në nivele që vendi nuk i ka parë që nga maji. Zyrtarët në provincën e Quebec dhe në kryeqytetin e vendit,...
Lajme20 Shtator 2020
Gastronomët kanë thyer sot pjata para Qeverisë së Kosovës, duke i shprehur pakënaqësitë e tyre për mos përkrahjen financiare nga institucionet e Kosovës si dhe për mos shfuqizimin e masave ndaj këtij sektori. Kryetari i...
Lajme16 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla gjatë qëndrimit zyrtar në Hagë, ka takuar bashkatdhetarë dhe përfaqësues nga shoqatat “Kosova” dhe “Shqiptarët në Holandë”. Ajo me këtë rast ka diskutuar për projekte konkrete për Kosovën, dhe...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një nga skeletet më të plota në botë të dinozaurëve është në shitje. “Stan T. rex”, i quajtur sipas paleontologut që i zbuloi për herë të parë eshtrat e tij, thuhet se ka ecur në...
Kronika15 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë në Malishevë është raportuar se në zjarre janë përfshirë disa duaj sanë, një mulli misëri, një motor rryme, një kosh me grurë dhe një gjedh të gjitha këto...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Forcat bjelloruse arrestuan më shumë se 250 protestues të dielën, ndërsa rrugët e Minskut u mbushën me dhjetëra mijëra njerëz që dolën për të protestuar kundër presidentit Alexander Lukashenko, njoftoi Ministria e Brendshme e Bjellorusisë....
Lajme13 Shtator 2020
Mini-shengeni ballkanik, ka qenë njëra nga pikat e marrëveshjes së 4 shtatorit e nënshkruar në ShBA, ndërmjet Kosovës-dhe Serbisë, pavarësisht se në fillim kjo iniciativë ishte kundërshtuar në Kosovë, përfshirë edhe LDK-në dhe Avdullah Hotin,...
Lajme12 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj po shpreson që Ministria e Bujqësisë do t’i qaset me seriozitet vreshtarëve dhe venarëve të Rahovecit, pasi po vazhdojnë të kenë probleme të...
Lajme08 Shtator 2020
Kushtrim Koliqi, Drejtor në Organizatën INTEGRA, po dyshon në vërtetësinë e 4.000 dosjeve të cilat përfunduan në zyrën e OVL-UÇK-së, të hënën që e lëmë pas. Sipas tij Gjykata Speciale është një institucion që nuk...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.