×
 • Lajme
 • Lajme

  Koliqi dyshon në vërtetësinë e ”dosjeve”: Nëse rrodhën nga Specialja, do ishte skandal i përmasave të mëdha

  FrontOnline
  08 Shtator 2020

  Kushtrim Koliqi, Drejtor në Organizatën INTEGRA, po dyshon në vërtetësinë e 4.000 dosjeve të cilat përfunduan në zyrën e OVL-UÇK-së, të hënën që e lëmë pas.

  Sipas tij Gjykata Speciale është një institucion që nuk ka bërë deri tani as lëshimet më të vogla.

  ”Po flasim për një Gjykatë që nuk ka pasur as lëshime më të vogla. Dyshoj shumë në vërtetësinë e këtyre dokumentave”.

  ”Ne po flasim një fakt. Një emër s’ka mund të dalë deri tani paraprakisht. Duke u bazuar në punën e tyre, mua më ish dukur një maskaradë e vërtetë”.

  Ai në Rubikon me Adriatik Kelmendin, deklaron se nëse  dosjet e tilla do të kishin rrjedhur nga Gjykata Speciale, ateherë do të ishte një skandal i përmasave të mëdha, njofton Klan Kosova.

  ”Nëse kjo perime i ndodhë Gjykatës Speciale, ne po flasim për një skandal të përmasave të mëdha që s’ka ndodhur askund në botë”.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka konfirmuar iniciativa qytetare për largimin e kryetarëve të komunave Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut...
  Lajme21 Prill 2024
  Pas dështimit të iniciativës qytetare për largimin e kryetarëve të komunave Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, ka reaguar Ministri...
  Lajme21 Prill 2024
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se duke u mbështur në të dhënat nga Komisionet Komunale të Zgjedhjeve, 23 Qendrat...
  Të tjera
  Lajme21 Prill 2024
  Armend Mehaj, ish-ministri i Mbrojtjes, ka apeluar tek të gjithë qytetarët e Kosovës, që jetojnë jashtë vendit që në procesin e regjistrimit...
  Vip21 Prill 2024
  E dashura e Robert Berishës, Ana Skrel, ka publikuar një sërë imazhesh në ‘InstaStory’ ku shfaqej tejet joshëse dhe tërheqëse. Në njërin...
  Lajme21 Prill 2024
  Në Zveçan që nga mëngjesi janë hapur vendvotimet, por deri në këtë moment nuk ka pasur asnjë votues. Gjendja e njëjtë është...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të vizitojë javës së ardhshme Irakun, për herë të parë pas më shumë se një dekade....
  Sport21 Prill 2024
  Një makinë ka dalë nga rruga gjatë një gare motorike në Sri Lanka duke vrarë shtatë persona, raportojnë mediat lokale. Ata thonë...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi i dha lamtumirën e fundit ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Vushtrria, Gani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.