Gjuha:
×
 • Hulumtime
 • Hulumtime

  Pronari i Autosallonit “Alberti”, në mesin e të arrestuarve në aksionin e djeshëm të Policisë

  FrontOnline
  3 javë më parë

  Skender Bajrami, pronar i Autosallonit “Alberti” në Prishtinë dhe njëherit njëri nga aksionarët e Qendrës së re Tregtare “Prishtina Mall”, është në mesin e 15 të arrestuarëve në aksionin e djeshëm nga Policia e Kosovës nën dyshimin për feprat penale “Fajdeja”, “Shmangja nga Tatimi” dhe “Detyrimi”, raporton portali Front Online.

  Përpos Bajramit, në mesin e të arrestuarëvëe janë edhe të dyshuarit tjerë si: Shukri Haxhiu, Fadil Salihu, Kadri Gërbeshi, Nexhmi Abazi, Mujë Ademi, Ajvaz Muzaqi, Ardi Saraqi, Egzon Salihu, Bashkim Osmani, Ramiz Ademi, Bahri Abazi, Nexhmi Abazi, Shefi Zeqiri.

  Përndryshe, Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar sot opinionin publik se ka kërkuar nga Gjykata Themelore në këtë komunë caktimin e masës së paraburgimit në afat prej 30 ditësh ndaj 15 të pandehurve me inicialet: B.S., F.S., E.S., A.S., L.H., Sh.R., R.A.,M.A., K.G., S.B., A.M.,B.A.,B.O., N.A., dhe Sh.H., të cilët me vendim të Prokurorit të Shtetit gjendet nën masën e ndalimit 48 orësh për shkak të dyshimit të veprave penale “Fajdeja”, “Shmangja nga tatimi” dhe “Detyrimi”.

  Bëhet e ditur se në këtë aksion të prokurorisë, në objektet e kontrolluara janë gjetur dhe sekuestruar: para, vetura, armë dhe dokumente të ndryshme. /Front Online/

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Hulumtime04 Mars 2023
  Skender Bajrami, pronar i Autosallonit “Alberti” në Prishtinë është në mesin e 15 të arrestuarëve në aksionin e së enjtes nga Policia...
  Hulumtime05 Janar 2023
  Hiç më pak se 56 dhurata protokollare ka pranuar presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë dhjetë muajve të vitit 2022. Dron “Bayraktar”,...
  Hulumtime09 Dhjetor 2022
  Komuna e Prishtinës ka humbur 2.2 milionë euro në betejën gjyqësore që pati me kompaninë AMM, pronë e biznesmenit Ahmet Kurtolli, i...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-drejtori i Agjencisë kundër Korrupsion, Hasan Preteni ka thënë për Front Online se raporti i DASH-it është bazuar në fakte, pasi që sipas tij...
  Vip21 Mars 2023
  Këngëtari nga Shkodra, Luizi Ejlli ka arritur të tërheqë vëmendje të madhe që kur u bën pjesë e Big Brother VIP Albania....
  Vip21 Mars 2023
  Gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP”, Bledi Mane foli shpesh për eksperiencat e tij me burgun. Por një tjetër banor...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj foli për takimin e Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiç sa i përket marrëveshjes për normalizimin e...
  Vip21 Mars 2023
  Cameron Diaz nuk do të kthehet më në Hollywood pasi njerëzit e afërt të saj kanë zbuluar se ajo nuk mund të...
  Lajme21 Mars 2023
  Partia Socialdemokratike e Kosovës e ka gjuajtur me torte e milkshake zv.kryeministrin kosovar, Besnik Bislimi. Kjo si rezultat për t`i uruar, siç...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.