×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Përleshet kosovari me zviceranin, qëllon me armë një i tretë

  FrontOnline
  18 Korrik 2020

  54-vjeçari zviceran dhe një 35-vjeçar kosovar janë përleshur në qendër të fshatit. Pastaj një tjetër zviceran (27) dhe një shtetas gjerman (27) janë bashkuar për të ndihmuar zviceranin.

  Në një përleshje që ka shpërthyer në mbrëmjen e të premtes në mes të katër burrave në Kaltbrunn (SG), njëri prej pjesëmarrësve ka gjuajtur disa herë me armë zjarri. Sipas policisë, si pasojë e të shtënave, një burrë 54 vjeç është plagosur lehtë, shkruan tagblatt.ch.

  Është arrestuar 27-vjeçari i dyshuar për gjuajtje me armë dhe dy burra të tjerë, transmeton albinfo.ch Siç njofton policia e Kantonit St. Gallen, sfondi i mosmarrëveshjes fillimisht ishte i paqartë.

  Sipas gjetjeve fillestare, 54-vjeçari zviceran dhe një 35-vjeçar kosovar janë përleshur në qendër të fshatit. Pastaj një tjetër zviceran (27) dhe një shtetas gjerman (27) janë bashkuar për të ndihmuar zviceranin.

  Përleshja pastaj është zhvendosur në një degëzim të rrugës kryesore në venbanimit. Sipas policisë, të shtënat nga armët janë shkrepur pikërisht atje, përcjell albinfo.ch. Policia supozon se revolja mund të ketë qenë e njërit nga dy 27-vjeçarët. Palët e përleshura, më pas janë ndarë.

  Më vonë, kosovariështë dorëzuar në polici dhe është arrestuar. Dy 27-vjeçarët janë arrestuar gjithashtu pas një kërkimi të shkurtër. I plagosuri lehtë është dërguar në një spital me autoambulancë.

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Shefi i politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell tha se Bashkimi Evropian e dënon fuqishëm sulmin e Iranit kundër Izraelit, shkruan...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Mbretëria e Bashkuar ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit, tha kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak në një deklaratë të...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Ministri i Jashtëm izraelit Israel Katz, bëri thirrje për unitet, pasi Irani nisi një sulm kundër Izraelit. “Ne të gjithë duhet të...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.