×
Etiketë: kosovari
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Kosovari asokohe 36-vjeçar qe arrestuar pas një grabitje në një degë bankare në Adlisëil pasi kishte arritur të arratisej për një kohë të shkurtër Policia e kantonit të Cyrihut pati arrestuar autorin e krimit pas...
Lajme24 Shtator 2020
Në mëngjesin e të enjtes, një kosovar ka mbetur i vdekur në Zvicër. Sipas raportimeve deri te vdekja e tij ka ardhur pas një mosmarrëveshjeje familjare në një apartament në rrethin 2 të Cyrihut. Reporteri.net...
Lajme19 Gusht 2020
Drejtori i ri i Inteligjencës Kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Ratcliffe, njihet për shoqërinë e tij me shqiptarët. E kjo sidomos me shqiptarin nga Kosova, Ismet Smajlin, i cili jeton dhe vepron...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Dëmtimi i pasurisë, i shkaktuar nga delikti, arrin në 150 franga ndërsa shishja e vjedhur ka kushtuar 85 centë. 29-vjeçari gjobitet me 500 franga. Në një vend si Zvicra, ku uji i rubinetit është i...
Lajme25 Korrik 2020
Vendimi i Qeverisë së Kosovës, që mbajtja e maskës të bëhet obligative ka irrituar shumë qytetarë. Madje, ka edhe nga ta që hodhën në dyshim ekzistimin e virusit Covid-1. Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri në...
Lajme18 Korrik 2020
Drejtori i QKMF-së në komunën e Prishtinës, Sami Uka, sot ka njoftuar se një person i infektuar me koronavirus, i cili ka refuzuar hospitalizimin, po shkon në derë të QKMF-ve duke kërcënuar e sharë personelin...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
54-vjeçari zviceran dhe një 35-vjeçar kosovar janë përleshur në qendër të fshatit. Pastaj një tjetër zviceran (27) dhe një shtetas gjerman (27) janë bashkuar për të ndihmuar zviceranin. Në një përleshje që ka shpërthyer në...
Lajme17 Korrik 2020
Punonjësi është kthyer nga pushimet më 29 qershor”. Ndërsa, siç dihet, rregullorja e karantinës për kthimin nga vendet e rrezikut në atë kohë nuk ishte akoma në fuqi. Pasi ka kaluar pushimet në Kosovë, një...
Lajme16 Korrik 2020
Gazeta zvicerane “Blick” ka raportuar se në mishtoren e madhe “Luthi & Portmann” në Deisswill bei Munchenbuchsee në Bern të Zvicrës, një kosovar ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Është njoftuar se kosovari ishte kthyer nga...
Lajme13 Korrik 2020
Kosovari bëri 2 030 kilometra rrugë nga Suhareka në Hagë, për ta mbështetur Thaçin. Një i ri nga Suhareka, Shpejtim Veselaj, ka udhëtuar nga Kosova në Holandë për t’i dalë në mbrojtje presidentit të Kosovë....
Lajme11 Korrik 2020
Kosovari, Roland Zeka, ishte duke u mbajtur në burg në Siri, i akuzuar për veprën penale “Organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste”. Mirëpo, i paraburgosuri kishte probleme të rënda shëndetësore dhe sipas informatave nga Policia...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Një 31-vjeçar kosovar në Graz të Austrisë është përfshirë në një konflikt me armë, pasi një rumun e kishte “shikuar shtrembër” në një parking të një supermarketi, të mërkurën. Siç shkruan “österreich.at”, pas “shikimit shtrembër”...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut në Strasburg ka marrë këto ditë një vendim lidhur me një ankesë që një shtetas kosovar ka ushtruar kundër gjyqësisë zvicerane. Në rastin e ndalimit të hyrjes në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.