×
 • Kronika
 • Kronika

  Për 24 orë, 95 aktakuza kundër 109 personave

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Prokurori i Shtetit ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 95 aktakuza kundër 109 personave, për vepra të ndryshme penale.

  Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit janë ndaluar për 48 orë katër persona, si dhe janë bërë tri kërkesa për caktimin e paraburgimit ndaj tre personave, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

  Gjithashtu, Prokurori i Shtetit ka bërë dy kërkesa për sekuestrim të përkohshëm.

  Nga kërkesa e parë është sekuestruar një automjetit i markës “AUDI”, ndërkaq nga kërkesa e dytë janë sekuestruar pesë kafshë (lopë) nën dyshimin se të njëjtat janë sjell përmes veprës penale “Kontrabandimi i mallrave”.

  Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, është ndaluar një person i dyshuar, po ashtu, kjo prokurori ka paraqitur një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit për një person të dyshuar, si dhe ka ngritur ka ngritur 33 aktakuza kundër 39 personave për vepra të ndryshme penale.

  Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur gjashtë aktakuza kundër shtatë personave për vepra të ndryshme penale të parapara në Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

  Prokuroria Themelore e Pejës, gjatë 24 orëve të fundit ka ndaluar një person të dyshuar për veprën penale “Sulmi”.

  Prokuroria Themelore e Pejës, ka bërë një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të pandehuri për veprën penale “Lëndim i rëndë trupor”. Gjithashtu, prokurori i shtetit ka bërë dy kërkesa për sekuestrimin e një automjetit të markës “AUDI” dhe pesë kafshëve (lopë) nën dyshimin se të njëjtat janë sjell përmes veprës penale “Kontrabandimi i mallrave”.

  Prokuroria Themelore në Gjilan, ka paraqitur një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një personi të dyshuar dhe ka ngritur 39 aktakuza, kundër 40 personave.

  Prokuroria Themelore në Gjakovë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar një person në kohëzgjatje prej 48 orësh për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale ”Dhunë në familje” nga neni 248 të KPRK-së, si dhe janë ngritur tre aktakuzë kundër gjashtë persona për vepra të ndryshme penale.

  Prokuroria Themelore në Mitrovicë brenda 24 orëve , ka ngritur pesë aktakuza kundër gjashtë personave, për vepra të ndryshme penale.

  Prokuroria Themelore në Ferizaj, gjatë 24 orëve të fundit, ka ndaluar një person të dyshuar dhe ka ngritur nëntë aktakuza kundër 11 personave për vepra të ndryshme penale.

  FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
  Nga Rubrika
  Kronika22 Shtator 2023
  Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejё, Stacioni Policor nё Pejё, përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka hartuar planin e...
  Kronika22 Shtator 2023
  Njësiti i hetimeve të Stacionit Policor në Viti pas një pune të shpejtë hetimore dhe veprimeve operacionale ka lokalizuar dhe ka arrestuar...
  Kronika22 Shtator 2023
  Me 150 euro gjobë, tre muaj ndalim vozitjeje dhe dy pikë negative është dënuar një person i cili në rrugën “Muhamet Muharremi’’...
  Të tjera
  Vip23 Shtator 2023
  Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është shumë e pëlqyer për energjinë e saj që dhuron në skenë. Ajo ka kënduar...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministria e Ekonomisë ka lansuar thirrjen për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje për shtëpi dhe banesa. Përmes kësaj thirrjeje, qytetarët do...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një sulm me raketa ka ndodhur në Kremenchuk të Ukrainës, ku  është vrarë një person dhe dhjetra të tjera janë plagosur. Guvernator...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, iu ka dhënë fund spekulimeve se ai do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit në Bruksel, ka ripërsëritur qëndrimin e tij se nuk mund të ketë Asociacion të Komunave...
  Lajme23 Shtator 2023
  Instituti hidrometeorologjik i kosovës ka njoftuar se sot në ditën e parë të vjeshtës parashihet mot me temperatura të larta. Sipas këtij...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.