Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Partia Liberale Egjiptiane i jep mbështetje të pa kontestueshme ndërtimit të Xhamisë së Madhe

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Deputeti Veton Berisha, njëherit kryetar i Partisë Liberale Egjiptiane ka bërë të ditur se si përfaqësues të komuniteti egjiptian në vend i japin mbështetje të pa rezervë ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë.

  Berisha ka thënë se koncepti liberal e ka parim bazë që të respektoj secilin pa dallim kombësie e fetare.

  “Neve nuk duhet të na pengojë diversiteti, përkundrazi objektet fetare duhet ti promovojmë dhe ti mbështesim si vlera të çmueshme të vendit.

  Andaj edhe ne jemi pro dhe e përkrahim ndërtimin e Xhamisë së madhe në Prishtinë!”, ka shkruar Berisha./IndeksOnline/

  Njoftimi i tij i plotë :

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10159046100256282&set=a.10150511837906282&type=3&theater

   

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.