Bota/Rajoni

Ofendoi kolegët, deputeti italian nxirret zvarrë nga Kuvendi

Ofendoi kolegët, deputeti italian nxirret zvarrë nga Kuvendi
17:00 | 25 Qershor 2020

Politikani dhe personaliteti i njohur italian, njëherësh kritiku i artit, Vittorio Sgarbi është nxjerrë me forcë nga parlamenti italian.

“Ai nuk mund të ofendojë kolegët e tij, nuk mund të flasë me fjalë të pista në parlament”, ka thënë zëvendëspresidentja, Mara Carfagna fjala e së cilës u prit me ovacione në sallë.

Pas një fjalimi me fjalë të rënda dhe ofenduese atij i është thënë të dalë nga salla gjë që nuk është bërë prej tij.

Më pas është dashur ndërhyrja e forcave të sigurisë të cilët e kanë kapur nga këmbët për ta tërhequr zvarrë jashtë.

“Turp, Turp”- dëgjohet të bërtasin disa deputetë në sallë.

Sgarbi është një nga kritikët më të ashpër italian dhe njihet për karakterin e tij të vështirë.

Madje ai ka thënë coronavirusi nuk ekziston.

Ky, sipas tij, është një rrezik i shpikur dhe që vendimet e qeverisë janë një marrëzi.

Ai është tallur edhe me presidentin e Republikës që ka thënë se duhet ruajtur qetësia, por nga ana tjetër duhen marrë masa të rrepta.

Sa për virologët që kanë dhënë alarmi, Sgarbi nuk përmbahet: Po tallen me ne dhe kanë zbuluar virusin e by****. Asgjë nuk ka sipas tij.

Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin

Të tjera