×
Etiketë: kuvendi
Lajme29 Shtator 2020
Kuvendi Komunal i Gjilanit, në seancën e sotme e kryesuar nga Shpresa Kurteshi-Emini, ka miratuar propozim buxhetin për vitin 2021, si dhe vlerësimet e hershme për vitet 20202-2023, vendimin paraprak për dhënien në shfrytëzim afatshkurtër...
Lajme28 Shtator 2020
Edhe sot ka dështuar të votohet në parim Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së i sponsorizuar nga PDK-ja. Ky projektligj mori votat e vetëm 35 deputetëve, ndërsa dy partitë LVV dhe LDK...
Front TV28 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të provojnë sërish gjatë ditës për të votuar në parim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Përkundër që në rend të ditës ishte vetëm zgjedhja e Avokatit të Popullit të zgjedhurit...
Lajme28 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në një seancë plenare, me pikën e vetme të rendit të ditës – zgjedhja e Avokatit të Popullit. Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore...
Lajme27 Shtator 2020
Të hënën Kuvendi i Kosovës do të mbajë vazhdimin e seancës. Siç është bërë e ditur nga Zyra për komunikim e Kuvendit, seanca do të fillojë nga ora 12:00. Në rend dite është zgjedhja e...
Lajme25 Shtator 2020
Deputetët kanë votuar sot për ndryshimin kushtuetues. Bëhet fjalë për amandementimin e nenit për parandalimin dhe luftimin e dhunës kundër grave dhe dhunës në familje. Me 93 vota për, përfshirë 17 të pakicës, është miratuar...
Lajme25 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar unanimisht me 93 vota amendamentin Kushtetues nr. 26 ku përfshihet Konventa e Stambollit brenda Kushtetutës së Kosovës. Ky votim u shoqërua me duartrokitje të të zgjedhurve të popullit....
Lajme24 Shtator 2020
Nesër do të vazhdojë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, e cila do të fillojë në ora 10:00, raporton Gazeta Express. Në rend dite nga do të jetë edhe votimi i Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike....
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Është konstituar përbërja e re e kuvendit në Malin e Zi, në të cilin shumicën do ta kenë tre koalicionet: “Për ardhmërinë e Malit të Zi”, “Paqja është kombi ynë” dhe “E zeza mbi të...
Lajme21 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 71 vota pro kanë votuar sot raportin e auditimit për pasqyrat financiare të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, si dhe rekomandimet e Komisionit për Mbikëqyrje Financiare. Kuvendi po...
Lajme21 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës e ka nisur vazhdimin e seancës së 18 shtatorit me një minutë heshtje për komandantin e UÇK-së Ahmet Krasnqin. Sipas Kuvendit, vazhdimi i seancës është vendosur të mbahet me pajtimin e shefave...
Lajme18 Shtator 2020
Pas diskutimeve rreth tri orëshe për fillimin e vitit të ri shkollor, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkuar në pauzë deri në orën 15:30. Iniciuesja e interpelancës së ministrit të Arsimit dhe Shkencës, Ramë...
Lajme18 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës vazhdon edhe sot me seancë plenare. Do të vazhdojë me raportimin e kryeministrit Hoti Hoti në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi, ku pritet të votohet edhe një rezolutë, për të vazhduar me dy...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.