×
 • Lajme
 • Lajme

  “Nuk mundet me marrë frymë as 2 minuta pa aparatin e oksigjenit”, kosovari tregon për nënën e tij me COVID-19

  FrontOnline
  05 Korrik 2020

  Nesim Maxhuni, përmes një postimi në Facebook, ka treguar për nënën e tij, e cila është në gjendje të rëndë, pasi doli pozitiv me COVID-19.

  Ai tha se fillimisht ishte pranuar në spital, pasi kishin dyshuar se ishte helmuar, por pas 5 dite rezultoi pozitiv me COVID-19.

  “Ka 1 javë qe nana nuk mundet me marrë frymë as 2 minuta pa aparatin e oksigjenit. Nana asnjëherë nuk ka pas sëmundje shoqëruese as diabet, as tension, bile në familjen e gjanë njifet për imunitetin me të fortë! Nuk ka shku te mjeku për se paku 15 vjet’,( përveç kur e theu kamën para disa viteve) Pas situatës qe iu përkeqësua e transferuam në shërbim INTENZIV (shërbimi intensiv është stacioni i fundit i njerit t ‘gjallë në mjekësi… për ata qe nuk e dinë), përkujdesja e mjekeve t ‘shkretë është shumë e madhe dhe e sinqerte, por sistemi është tejet i mbingarkuam, dhe e kanë te vështirë ta menaxhojnë tashme me këtë fluks te madh”, ka shkruar Maxhuni.

  Ai tha se nëna e tij, sot ka dhënë shenjat e para të përmirësimit dhe për këtë ka një mesazh për të gjithë.“Mesazhi im. Përmbajuni masave, me maska, dezinfektim te hapësirave, larje e duarve..Mos u shfaqni nëpër vende ku ka shumë njerëz… Gastronome të dashtun, ma pak lakmi, e ma shume kujdes dhe ndërgjegje”, ka shkruar Maxhuni në Facebook.

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shtator 2023
  Ministria e Mbrojtjes ka hapur konkurs për shkollim në Akademitë Ushtarake të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Saktësisht, Ministria do të bëjë...
  Lajme25 Shtator 2023
  Familjarë, kolegë e miq të shumtë janë mbledhur në varrezat e fshatit Samadrexhë të Vushtrrisë për ta varrosur policin Afrim Bunjaku, i...
  Lajme25 Shtator 2023
  Zëvendësministri i Ministrisë së Drejtësisë, Vigan Qorolli, ka thënë se ekziston dyshimi serioz dhe i provuar që në krye të terroristëve të...
  Të tjera
  Sport25 Shtator 2023
  Pas Fortesa Oranës, edhe Endrit Beka fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik të karatesë për senior, të mbajtur në Tiranë. Beka...
  Sport25 Shtator 2023
  Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez është paraqitur sot në konferencë për shtyp para duelit të nesërm me Mallorcën. Trajneri i ekipit katalunas...
  Vip25 Shtator 2023
  Ish-banorja e sezonit të parë të “Big Brother Vip Kosova”, Juliana Nura së fundmi ishte e ftuar në emisionin “Wake Up” ku...
  Vip25 Shtator 2023
  Rep-artisti nga Ferizaji Getinjo i kishte munguar për dosa jave botës se medias sociale. Aj para disa ditësh bllokoi llogarinë e tij...
  Lajme25 Shtator 2023
  Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë së rreth 30 persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës në...
  Lajme25 Shtator 2023
  Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë se grupi kriminal serb ishte organizuar nga Milan Radojçiqi. “Ky grup terrorist dyshohet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.