×
 • Ekonomi
 • Artikull i Sponsoruar

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

  FrontOnline
  11 Tetor 2021

  Brendi kosovar “Prince Coffee House” ka vite që ka kaluar vendin, rajonin e madje edhe kontientin, duke ofruar kafet më të shijshme, në ambientet më të ngrohta edhe në Nju Jork të SHBA-ve. Destinacioni i radhës i ‘Princit’ është kryeqyteti i Austrisë, Vjena, i njohur ndryshe edhe si “qyteti i muzikës”. E muzikën tash e tutje vendasit e turistët e Vjenës, do të mund të shijojnë edhe më mirë në ambientin e ri të “Prince Coffee House”.

  Ky rrjet i kafeneve, me origjinë nga Prishtina, ka dëshmuar tashmë se mund të bëjë më shumë se një përzierje të zakonshme të kafesë. Të njohurat si kafja turke, makiato e Kosovës, si dhe ëmbëlsirat më të mira, tani i keni në dispozicion në qendër të qytetit të Vjenës.

  Adresa e “Prince Coffee House” në Vjenë gjendet mu tek katedralja e famshme e qytetit “Stephan’s Cathedral”, apo më saktësisht në Jasomirgottstraße 4, 1010 Wien, Austria.

  E ju që për momentin nuk mund ta vizitoni destinacionin e ri të “Prince Coffee House” në Vjenë, ‘Princi’ ka menduar edhe për këtë. Pasi rritja e shtrirjes së rrjetit të kafenesë në Evropë ka filluar, e së shpejti pritet të shtohet edhe një pikë tjetër në Vjenë, si dhe dy të tjera në Dusseldorf të Gjermanisë, gjitha këto falë punës së palodhshme si dhe kualitetit të produkteve të “Devolli Princ”.

  E për ardhjen e “Prince Coffee House” në Austri, para disa ditësh kishin shkruajtur edhe mediat austriake, ku e përditshmja “Kurrier” kishte cilësuar kafenenë si ndër vendet më tërheqëse për vizitorët. Ndryshe, tash e disa vjet, Prince Coffee House ofron kafetë dhe ëmbëlsirat në 12 lokale në Kosovë, e këtë trend të rritjes po e vazhdon anë e mbanë botës.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Artikull i Sponsoruar22 Nëntor 2023
  Ofertë speciale për Black Friday; merre pakon Premium Plus nga Artmotion për vetëm 24.99 EUR nga 29.99 EUR. Pakoja më e mirë...
  Artikull i Sponsoruar20 Nëntor 2023
  Rrugët e Kosovës, zakonisht të mbushura me jetë dhe njerëz, tani të shkreta. Ku janë të gjithë, ju pyesni? PA PANIK! Nuk...
  Artikull i Sponsoruar03 Nëntor 2023
  Brendi Kosovar PRINCE CAFFE si prodhuesi më i madh në rajon me llojet të ndryshme të produkteve të kafesë, tashmë i njohur...
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, në dosjen e dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë më 2 dhjetor 2023, tregon veprimet që pretendohet se...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi nuk është ndjerë mirë gjatë mbrëmjes së sotme. Ai ka pasur dhimbje stomaku, derisa në...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Mbretin dhe Mbretreshën e Lesotos në Dubai në kuadër të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.