Kupa e Botës

Një orë nga ndeshja Portugali – Ganë: Publikohen formacionet zyrtare

Një orë nga ndeshja Portugali – Ganë: Publikohen formacionet zyrtare
16:02 | 24 Nëntor 2022

Cristiano Ronaldo, një prej futbollistëve më të mirë në histori, e nis sot aventurën në Kupën e Botës “Katar 2022” me një ndeshje ndaj Ganës, raporton FrontOnline.

Superylli portugez tashmë ka mbetur pa klub pas largimit nga Manchester Unitedi, por që mbetet plotësisht i fokusuar në botëror.

Cristiano Ronaldo pictured during Portugal training on November 19, 2022

Kombëtarja portugeze që drejtohet nga Fernando Santos ka shumë futbollistë të talentuar, andaj kanë shpresa për një triumf historik në Katar.

Gana nga ana tjetër, ka futbollistë me potencial dhe me përvojë, andaj kërkon rezultat pozitiv në nisje të botërorit.

Përmbledhje: Portugalia – Gana, parashikim, të rejat e fundit dhe formacionet e mundshme

Një orë para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja kombëtareve kanë publikuar formacionet zyrtare.

Portugalia: Diogo Costa; Cancelo, Danilo, Rúben Dias, Guerreiro; Neves; Bruno Fernandes, Bernardo Silva, Otávio, João Félix; Ronaldo

Gana: Ati Zigi; Seidu, Djiku, Salisu, Amartey, Rahman; Partey, Abdul Samed; Kudus, Iñaki Williams, André Ayew./FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera