×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Një i vdekur dhe 50 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë ka njoftuar se për 24 orët e fundit janë 50 raste të reja me Covid-19 dhe një tjetër pacient ka humbur jetën.

  Shpërndarja gjeografike e të identifikuarve pozitivë në 24 orët e fundit është si vijon: 17 raste në Tiranë, 6 në Krujë, 5 në Lezhë, nga 4 raste në Shkodër, Durrës, Fier, 3 në Korçë, 2 raste në Vlorë dhe Elbasan dhe nga 1 rast përkatësisht në Kurbin, Mirditë dhe Sarandë.

  Ndërsa viktima, siç bën me dije kjo ministri është një pacient 69 vjeçar nga Kruja me leukozë akute, ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, i prekur nga Covid19, raporton Tch, transmeton Klan Kosova.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mediat kanë nisur të përmendin shpesh së fundmi sesi më të pasurit e botës po përgatiten për fundin e botës, duke shtuar...
  Të tjera
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...
  Sport27 Shkurt 2024
  Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka një arsye të vërtetë për shqetësim pasi klubi duket se do të humbasë mbi 100...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Spanja ka hedhur poshtë propozimin francez për të dërguar trupa në Ukrainë dhe dëshiron që ndihma të kufizohet në dërgimin e më...
  Sport27 Shkurt 2024
  Kylian Mbappe hyri në Instagram për të ndarë foto të kohës së tij në qytetin e Barcelonës, ku kaloi ditët e pushimit...
  Sport27 Shkurt 2024
  Federata e Golfit e Kosovës është shumë afër pranimit ndërkombërarisht. Njëra prej Federatave më të reja sportive në vend e ka dhënë...
  Opinione27 Shkurt 2024
  Shkruan: Ben Wallace Të ndjekurit e intervistës së Putinit me Tucker Carlson ishte një përvojë turbulluese. Jo vetëm që bëri që amerikani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.