×
Etiketë: 50
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Aktualisht më shumë se 50 fëmijë shqiptarë janë çuar me forcë në kampet e Sirisë. Mide Dumani nuk i ka parë fëmijët e saj që nga viti 2014. I shoqi, një islamist radikal, iu bashkua...
Lajme25 Shtator 2020
Rreth 50 policë të EULEX-it janë duke kryer bastisjen brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në vendin e ngjarjes janë parë edhe policë të Kosovës, por ata po...
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prishtinë, nën dyshimin se i njëjti ka falifikuar para. Këtë e ka bërë të ditur Policia e Kosovë në një komunikatë për medie, derisa është bërë e...
Auto23 Shtator 2020
Investitorët i larguan 50 miliardë dollarë nga vlera e tregut të kompanisë Tesla pavarësisht premtimit të shefit ekzekutiv të saj, Elon Musk, për ta ulur çmimin e veturave elektronike deri në 25 mijë dollarë, por...
Lajme18 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të LDK’së, Arben Gashi ka thënë se koalicionin me LVV’në e ka shkatërruar etja për pushtet e partisë së Albin Kurtit. Ai ka thënë se mënyra se si deputetët komunikojnë në...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja Mimoza Kusari ka publikuar sot disa fotografi të Komunës së Gjakovës, ku thotë se nga komuna janë prerë drunjtë 50 vjecar për të ndërtuar rrugë për makina. “Kështu u zgjua sot Gjakova. Drunjët 40...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja Mimoza Kusari ka publikuar sot disa fotografi të Komunës së Gjakovës, ku thotë se nga komuna janë prerë drunjtë 50 vjecar për të ndërtuar rrugë për makina. “Kështu u zgjua sot Gjakova. Drunjët 40...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Hajnat e veturave në Phoenix të Arizonës po përdorin pajisje të sofistikuara për të vjedhur vetura të shtrenjta, madje besohet se ata tashmë kanë në duar amplifikator dhe transmetues, që ndihmojnë në hapjen e dritares...
Kronika17 Shtator 2020
Një person ka raportuar në polici se dy të dyshuar e kanë marrë veturën e tij dhe nga Mitrovica e Jugut kanë ikur në drejtim të Mitrovicës së Veriut Rasti ka ndodhur në rrugën “Hoxhë...
Kronika17 Shtator 2020
54 aksidente janë shkaktuar përgjatë orëve të fundit në vend, një prej tyre me fatalitet. 23 ishin me të lënduar, kurse 30 aksidente të tjerë me dëme materiale. Gjatë të njëjtës kohë, Policia e Kosovës...
Kronika16 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Pejë, Departamenti për Krime të Rënda ka dënuar me gjashtë muaj burg  të akuzuarin E.R për shkak të veprës penale dhënie të ryshfetit. E.R. më datë 13.09.2020, rreth orës 23:20, në Vitomoricë...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një kuti e pahapur e letrave Pokemon të vitit 1999 u shit për një rekord 166.000 euro. Rekordi i mëparshëm nga shitja e letrave Pokemon u arrit në vitin 2019, kur 65.630 euro ishin paguar...
Lajme15 Shtator 2020
Në konton e Komunës së Bujanocit sot janë derdhur 50.000 euro, mjete këto nga qeveria e Kosovës të aprovuara nga nga ish-kryeministri Haradinaj. Lajmin e ka bërë të ditur vet kryetari Nagip Arifi përmes postimit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.