Bota/Rajoni

Dikur kushtoi 50 cent, sot shitet për 166 mijë euro

Dikur kushtoi 50 cent, sot shitet për 166 mijë euro
07:35 | 16 Shtator 2020

Një kuti e pahapur e letrave Pokemon të vitit 1999 u shit për një rekord 166.000 euro.

Rekordi i mëparshëm nga shitja e letrave Pokemon u arrit në vitin 2019, kur 65.630 euro ishin paguar për një kuti.

Lexo Edhe:
I biri i bën reklamë Trumpit për marrëveshjet e paqes, e dyta në listë Kosovë-Serbi
Kutia e shitur është ende e mbështjellë me celofan dhe përmban të gjitha personazhet nga video-loja e famshme japoneze.

Kjo kuti kushtoi 50 centë 21 vjet më parë, dhe tani i ka sjellë dikujt një pasuri të vërtetë.

Çmimi fillestar ishte rreth 75.000 euro, por gjatë ankandit çmimi u dyfishua.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera