Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nga nesër në Fushë-Kosovë rihapen çerdhet private

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Komuna e Fushë-Kosovës ka vendosur që të lejojë punën e çerdheve private.

  Sipas njoftimit nga kjo komunë, ato mund të rifillojnë punën nga dita e martë më 4 gusht duke respektuar të gjitha udhëzimet dhe masat e parapara nga niveli qendror sa i përket pandemisë COVID-19.

  “Kryetari i Komunës së Fushë-Kosovës, njofton opinionin publik se çerdhet private mund të fillojnë punën e tyre nga dita e nesërme, duke respektuar të gjitha udhëzimet dhe masat e parapara nga niveli qendror sa i përket pandemisë COVID-19”, thuhet në njoftimin e komunës.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Gjykata Themelore e Ferizajt është zgjedhur si gjykata më transparente me publikun në Kosovë, për shkak të publikimit më të madh të...
  Lajme31 Mars 2023
  Avokati i Popullit ditën e sotme ka dorëzuar në Kuvendin e Republikës së Kosovës, raportin për vitin 2022, në lidhje me gjendjen e të...
  Lajme31 Mars 2023
  Në 24-vjetorin e Masakrës së Pastaselit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe te lapidari dhe varrezat e dëshmorëve. Së...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Vip31 Mars 2023
  Fituesi i “Big Brother Canada”, Kevin Jacobs, është tejet aktiv në rrjete sociale, pasi fitoi një numër të madh ndjekësish në ‘Instagram’,...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media, ku është theksuar se brenda dy vitesh qeverisje nga Albin Kurti,...
  Lajme31 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë...
  Lajme31 Mars 2023
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dënuar ashpër djegien e tri veturave me targa RKS, duke thënë se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.