×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në Tokio të enjten u raportuan 366 të infektuar me COVID-19, për herë të parë kalohet shifra e 300 rasteve

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Tokio ka konfirmuar 366 raste me COVID-19 të enjten, që është rekord i rasteve për një ditë të vetme. Këtë e kanë bërë të ditur autoritetet e kryeqendrës së Japonisë, raporton “japantimes.co.jp”.

  Shifra e lartë vjen pasi Japonia vendosi rekord për infeksione të reja, të mërkurën. Të mërkurën ishin 795 raste të reja dhe kështu ishte kaluar shifra më e lartë e arritur në prill.

  Japonezët fillojnë një festë katër-ditore, ndërsa guvernatorja e Tokios, Yuriko Koike u ka bërë thirrje banorëve të këtij qyteti që të qëndrojnë në shtëpi sa më shumë që të jetë e mundur, pas valës së re të infektimeve.

  Në Tokio shifra më e lartë e të infektuarve brenda një ditë kishte arritur në 293. Kjo shifër ishte regjistruar të premten e kaluar. Për herë të parë është kaluar shifra e 300 rasteve.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale tha se Shqipëria duhet që të guxojë dhe me...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...
  Lajme25 Maj 2024
  Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin...
  Lajme25 Maj 2024
  Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Kemi kaluar shifrën prej 1.5 milion Dje në Kosovë ka përfunduar procesi i regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare...
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.