×
Etiketë: shifra
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1,494 raste të reja me koronavirus në 24-orëshin e fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit të hënën. Ndërkaq, vendi ka pasur edhe 16 vdekje të reja, për të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Suedia po shënon rritje të numri të rasteve me Covid-19, pasi njerëzit janë kthyer në normalitet duke mos u brengosur fare për masat mbrojtëse, ka thënë të enjten kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven. Lofven tha...
Lajme24 Gusht 2020
111 raste të reja janë konfirmuar dje me COVID-19 nga 448 mostra të marra, duke shënuar kështu shifrën më të ulët të rasteve që nga 17 korriku ku ishin 103 raste të reja të infektimit, rezultat...
Lajme12 Gusht 2020
Nga data 1 gusht në Kosovë si pasojë e infektimit me koronavirus kanë humbur jetën 118 kosovarë. Vetën gjatë ditës së djeshme IKSHPK-ja njoftoi për 13 vdekje të reja dhe 171 raste pozitive, shifra këto...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Në 24 orët e fundit, India regjistroi më së shumti raste ditore me koronavirus deri më tash - 57,118. Sipas të dhënave nga faqja e internetit e Worldometers, numri i personave të infektuar në këtë...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Tokio ka konfirmuar 366 raste me COVID-19 të enjten, që është rekord i rasteve për një ditë të vetme. Këtë e kanë bërë të ditur autoritetet e kryeqendrës së Japonisë, raporton “japantimes.co.jp”. Shifra e lartë...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Spanja raportoi “kërcimin më të shpejtë” të përditshëm të infeksioneve me coronavirus në më shumë se dy muaj të enjten, me 580 raste të reja të regjistruara që nga një ditë më parë, nga 390...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi kanë ndërruar jetë 13 pacientë me Covid-19 kurse janë regjistruar 344 raste të reja. Brenda 24 orëve të fundit në Serbi janë realizuar 8.659 testime, ndërsa për momentin...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 232 të infektuar dhe dy të vdekur nga koronavirusi. Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Shtetet e Bashkuara i kanë regjistruar 49,199 raste të reja të koronavirusit gjatë 24 orëve të kaluara, sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”. Një ditë më parë u regjistruan 45,300 raste. Kështu, numri i...
Lajme01 Korrik 2020
QKUK’ja ka nisur që të vëjë në dispozicion edhe klinika të tjera për t’i shtrirë pacientët e prekur me Covid-19. Tashmë përveç Dermatologjisë, Pulmologjisë e Mjekësisë Sportive, do të hapen edhe Neurologjia e Psikiatria. Të...
Lajme29 Qershor 2020
Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi, ka treguar se momentaliësht në kryeqytet janë 444 persona me Coronavirus Gashi ka shkruar në Facebook se që nga 20 marsi, në Prishtinë janë konfirmuar 588...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Si kurrë më parë në Siberi janë shënuar temperatura të larta rekord por autoritetet vendase thonë se mund të bëhen shkak për zjarre dhe për shtimin në atmosferë të sasisë së karbonit. Qytetet më veriore...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.