×
Etiketë: enjten
Lajme15 Shtator 2020
Ditën e enjte deputet e Republikës së Kosovës do t’i zënë ulëset në Kuvendi për të shqyrtuar pikat e papërfunduara në seancën e kaluar. Sipas dokumentit, seanca do të filloj në ora 10:30.
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, të enjten do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë, ku do të zhvillojë takim pune me homologen e tij, ministren Etilda Gjonaj. Takimi me Ministren e Drejtësisë...
Lajme01 Shtator 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola von Cramon shprehet optimiste lidhur me arritjen e një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në takimet e Uashingtonit dhe Brukselit. Ajo në një intervistë për EWB,...
Lajme30 Gusht 2020
Dita e fundit e muajit gusht do të vijojë me kushte të ngjashme meteorologjike. Diell dhe vlera të larta të temperaturave maksimale do shënohen ditën e hënë. Nga dita e martë, vendi ynë do të...
Lajme19 Gusht 2020
Të enjten pasdite udhëheqësit e partive të koalicionit qeverisës në Kosovë do të mblidhen për të diskutuar funksionimin e tij pas lëkundjeve të kohëve të fundit që pasuan rifillimin e bisedimeve me Serbinë, të ndërmjetësuara...
Lajme28 Korrik 2020
Ekipet e ekspertëve, në kuadër të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë, do të takohen gjatë kësaj jave. Sipas burimeve brenda Bashkimit Evropian, takimi pritet të zhvillohet të enjten dhe aty do të bisedohet për temat...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Kreu i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën”, Marko Gjuriq, ka paralajmëruar se mund të ketë një takim të ardhës në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë gjatë kësaj të enjte ku do të vazhdohen diskutimet për...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Tokio ka konfirmuar 366 raste me COVID-19 të enjten, që është rekord i rasteve për një ditë të vetme. Këtë e kanë bërë të ditur autoritetet e kryeqendrës së Japonisë, raporton “japantimes.co.jp”. Shifra e lartë...
Lajme20 Korrik 2020
Të enjten do të mbahet takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në tentim të arritjes së një marrëveshjeje finale. Aty vendin do të përfaqësojë koordinatori për dialogun, i cili pritet të draftojë “ujdinë” finale,...
Lajme20 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi nuk është i karakterit teknik por atij politik. Këto komente Hoti i bëri në konferencën e sotme me kryetarin e Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim...
Lajme12 Korrik 2020
Dialogu Prishtinë – Beograd, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, u zhvillua të dielën në Bruksel përmes një video-konference. Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së Miroslav Lajçak, tha se është arritur pajtueshmëri për agjendën e takimit të...
Lajme10 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti nuk ka qenë i gatshëm të shkojë në Bruksel të dielen, më 12 korrik, për ta takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mëson KOHA nga burimet diplomatike. Kjo ka qenë...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka porositur se të enjten, e jo të mërkuren, do të shkojë në Paris e Bruksel, “jo për të tradhtuar, por për të luftuar për Serbinë”. “Do të udhëtoj në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.